На Джоан Ролінґ заявила у поліцію трансгендерна телеведуча через коментарі в соціальних мережах

.

Письменницю Джоан Ролінґ знову звинувачують у трансфобії: вона назвала трансгендерну ведучу "чоловіком", а та поскаржилася в поліцію.

Про це 7 березня розповідає Reuters.

Британська поліція повідомила, що отримала скаргу від ведучої новин Індії Віллоубі. Їй не сподобався пост авторки "Гаррі Поттера" у X, в якому її названо "чоловіком".

Віллоубі стала першою трансгендерною ведучою новин у Великій Британії. Вона наголосила, що є жінкою, а Ролінґ, знаючи це, навмисно її образила.

"Називати транслюдину чоловіком, свідомо знаючи, що ця людина є жінкою а я є жінкою, незалежно від того, що говорить Джоан Ролінґ ... у моєму свідоцтві про народження вказана стать «жінка», у моєму паспорті, у всіх моїх документах я юридично визнана жінкою", — заявила ведуча.

Ролінґ відкинула звинувачення, заявивши, що мати гендерно-критичні погляди не є злочином.

"Деякий час тому юристи порадили мені, що я не тільки маю очевидно виграшну справу проти Індії Віллоубі за наклеп, але й те, що нав'язлива націленість Індії на мене протягом останніх кількох років може досягти юридичного порогу для переслідування",написала Ролінґ на X.

Звинувачення Ролінґ у трансфобії

Це не перше звинувачення Роулінг у трансфобії.

У 2019 році вона підтримала активістку і дослідницю Маю Форстейтер — її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками.

А у 2020-му письменниця розкритикувала вираз "люди, які менструюють": мовляв, ними можуть бути лише жінки (хоча менструація може бути і в трансгендерних чоловіків або небінарних людей).

У 2021 році письменницю теж звинуватили у трансфобії після того, як вона критично прокоментувала ініціативу поліції Шотландії фіксувати гендерну ідентичність звинувачених у зґвалтуванні людей за їхнім побажанням.

Коментуючи цю новину, Роулінг процитувала роман Джорджа Орвелла "1984": "Війна це мир. Свобода це рабство. Неуцтво це сила". І додала: "Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, це жінка".

Користувачі соцмереж у відповідь вказали, що не лише чоловіки можуть бути ґвалтівниками й що авторка неправильно тлумачить поняття трансгендерності.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media