Гендиректор музею Амстердама просить повернути викрадену картину Франса Галса для виставки

"Двоє хлопчиків, що сміються" Франс Галс. Фото: Museum Hofje van Mevrouw van Aerden

Гендиректор Тако Дібітс просить повернути картину Франса Галса "Двоє хлопчиків, що сміються" до відкриття виставки робіт художника. Її викрали з музею Хоф'є Ван Арден в Лердамі у 2020 році.

Про це повідомляє The Guardian.

Дібітс зробив заяву перед початком виставки робіт Франса Галса, її відкриття заплановано на 16 лютого.

Картину "Двоє хлопчиків, що сміються" 1626 року викрали з музею в Лердамі вночі 27 серпня 2020 року. Її оцінюють у приблизно €15 млн. Як пише The Guardian, цю картину, ймовірно, вкрала та ж злочинна група, що вкрала картину Ван Гога, яку вдалось повернути. Проте робота Галса, імовірно, зникла в кримінальному світі.

Дібітс заявив, що музей в Амстердамі готує виставку без цієї картини, однак вона дуже важлива, бо незвичайна для творчого доробку Галса.

"Зазвичай Галс малював групові портрети чи людей відокремлено. А тут ви бачите, що два хлопчики взаємодіють. Це те, що ми хотіли б вам показати. І я сподіваюся, що ці картини повернуть. Ці картини належать усім нам", — сказав гендиректор музею.

Виставка міститиме близько 50 творів митця золотої доби голландського живопису та майстра "вільного дотику". Існує також розширена експозиція робіт художника в музеї Франса Галса в сусідньому Гарлемі, де митець жив і працював.

Франс Галс народився в Антверпені 1580 року. Живописець, майстер портретів золотої доби голландського бароко творив між 1611 та 1666 роками та є одним з найбільш впливових голландських живописців тогочасної доби. Він є автором таких робіт як "Юнак з черепом" (1626), "Циганка" (1630), "Бенкета офіцерів роти Святого Георгія" (1616).

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media