На "Берлінале-2024" покажуть три українські фільми, серед них — світова прем'єра "Редакції" Романа Бондарчука

. Odesa Film Office

На Берлінському міжнародному кінофестивалі, який пройде з 15 по 25 лютого, відбудеться світова прем'єра української стрічки "Редакція" режисера Романа Бондарчука.

Про це стало відомо з програми "Берлінале".

"Редакція" — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу Бондарчука — стрічку "Вулкан", за яку він здобув Шевченківську премію у 2019-му.

За жанром "Редакція" — це драма з елементами комедії. Сюжет розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Герой приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та за збігом обставин залишається у ній працювати.

"Сюрреалістична, самокритична сатира на медіа та політику", — йдеться в анотації на сайті Берлінського кінофестивалю.

Головну роль у кінокартині зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко.

Які ще українські стрічки покажуть на "Берлінале"

"Редакція" — не єдина українська стрічка, яку покажуть на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

У програмі Forum буде новий фільм режисерки Оксани Карпович під назвою Intercepted ("Мирні люди"), створений разом із Канадою та Францією. На фестивалі відбудеться світова прем'єра стрічки. Згідно з анотацією, "розлогі картини зображають руйнування, які спричинила війна в Україні", а "перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім'ями — шокують".

Окрім цього, "Берлінале" представить роботу режисерки Світлани Ліщинської A Bit of Stranger ("Трохи чужа") у програмі Panorama Dokumente.

"Світлана, російськомовна українка, досліджує колонізовану частину своєї свідомості й намагається знайти відповіді на питання, як радянський тоталітаризм і русифікація вплинули на стосунки в її родині", — йдеться в описі.

На фестиваль також потрапила короткометражна стрічка "Образа" Гліба Осатинського. Це американський режисер українського походження.

"Яша бунтує проти влади, але в радянській Україні 1990-х років одні опозиційні сили небезпечніші за інші. Коли Яша вже на межі, імпульси штовхають його у прірву непоправного", — сказано в анотації на сайті режисера.

Повну програму фестивалю можна буде переглянути на сайті 6 лютого 2024 року.

Про Берлінський міжнародний кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу в сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

Близько 400 фільмів презентують у різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 тисяч проданих квитків і близько 430 тисяч глядачів (серед них і фахівці у цій сфері), "Берлінале" називають найбільш відвідуваним фестивалем світу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media