Гурт The Prodigy змінив текст пісні з нецензурною лексикою — через 26 років після релізу

Гурт The Prodigy. Tim Roney via GQ

Танцювальний гурт The Prodigy змінив текст свого хіта 1997 року Smack My B*tch Up після багатьох років суперечок.

Про це повідомляє The Independent.

На своєму концерті в Лондоні 24 листопада The Prodigy заспівали change my pitch up ("зміни мою позицію") замість оригінальних слів smack my b*tch up ("відшмагай мою к*рву").

Раніше гурт захищав свої тексти, попри осуд з боку інших артистів, зокрема американської співачки-феміністки Торі Еймос, та благодійних організацій, які займаються боротьбою з домашнім насильством. Наприклад, американська Національна організація жінок (NOW), звинуватила музикантів у тому, що вони пропагують насильство над жінками як "форму розваг".

Через це альбом вилучили з низки магазинів у США, а BBC або взагалі відмовлялася транслювати пісню на своїх станціях, або ставила її версію без тексту.

Попри скандал альбом досягнув величезного успіху як у США, так й у Великій Британії: Fat of the Land очолив хіт-парад у Штатах через вісім днів після релізу.

Тоді гурт відстоював свій трек, стверджуючи, що це данина ранньому хіп-хопу, культурі "бі-боїв".

"Зрештою, — сказав покійний вокаліст Кіт Флінт в інтерв'ю Rolling Stone, — дівчата, які приходять на наші концерти — «хардкорні», і вони не сприймають ці слова так".

"Це так образливо, що насправді це не може означати нічого подібного. У цьому й полягає іронія", — сказав у тому ж інтерв'ю співзасновник і лідер гурту Ліам Гаулетт.

Ні Флінт, ні Гаулетт не висловили жодного жалю з приводу пісні. Однак представник їхнього лейбла XL, Річард Рассел, зізнався, що у нього виникли сумніви щодо треку, і згадав цю суперечку у своїх мемуарах 2020 року — Liberation Through Hearing ("Звільнення через слух").

"Чи є це мистецтвом? Так, майже, і велика частина мистецтва не є приємною. Чи зазнала якась жінка насильства через The Prodigy? Мій інстинкт підказує, що ні. Але як я можу бути впевненим? Отже, чи шкодую я про те, що випустив сингл на XL під назвою Smack My B*tch Up? Ні. Але я сумніваюся, що зробив би це знову", — написав він.

Про гурт The Prodigy

The Prodigy — британський проєкт електронної музики. Їхня музика охоплює різні стилі: від рейву на початку 1990-х до денсу, альтернативного року і біг-біту з елементами панкового вокалу в пізніший період. Серед найвідоміших треків гурту — Out Of Space, Smack My B*tch Up, No Good (Start The Dance), Poison, Voodoo People, Breathe та Firestarter.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media