На аукціоні продають листи Наполеона про Москву у вогні

. Листи Наполеона. Праворуч — зашифрований лист у якому він пише про свої плани підірвати Кремль. Фото: libarchives та napoleonbonapartepodcast

Одинадцять листів французького імператора Наполеона І Бонапарта з російської кампанії, включно з депешами з Кремля, були виставлені на продаж після аукціону, на якому продали його капелюх за 2,1 мільйона доларів.

Про це повідомляє Yahoo News.

В одному з листів, від 18 вересня 1812 року, йдеться, що Наполеон прибув у Москву і побачив, що місто майже знищене вогнем через політику "випаленої землі", яку тоді провадили росіяни.

"Сьогодні я оглянув головні квартали. Це було захопливе місто; я кажу «було», тому що сьогодні більше як половина знищена вогнем", — пише французький імператор.

В іншому листі, від 20 жовтня 1812 року, Наполеон обіцяє зруйнувати Кремль, який на той час був одночасно імператорським палацом і військовою фортецею. Невдовзі це частково відбулося. Цей лист наразі не продається, адже був проданий за 187 500 євро на французькому аукціоні у 2012 році.

В іншому листі, який продається за 58 300 доларів, Наполеон пише про запаси алкоголю в місті:

"Ми знайшли підвали, повні вина та eau de vie (лікеру), які будуть нам дуже потрібні", — пише він.

Президент філадельфійської дилерської компанії з історичних паперів Raab Collection Натан Рааб, який займається продажем листів, сказав, що "лист із Москви настільки рідкісний, що це просто надзвичайно".

"Наполеон — це фігура, яка викликає величезне захоплення американців. Його сприймають як сильного керівника. Але його спадщина не чорна чи біла, вона сіра", — додав він.

Інтерес до біографії Наполеона зріс через байопік "Наполеон", знятий Рідлі Скоттом, який виходить у кінотеатрах цими днями. Фільм розповідає історію приходу Наполеона до влади та його бурхливих стосунків з імператрицею Жозефіною де Богарне.

Головну роль у стрічці зіграв Гоакін Фенікс ("Джокер", "Гладіатор"). У нещодавньому інтерв'ю виданню Empire актор заявив: "Ви повинні знати цей фільм, якщо хочете зрозуміти Наполеона". Роль коханої французького імператора виконала Ванесса Кірбі ("Місія нездійсненна 7", "Форсаж: Гоббс та Шоу", "До зустрічі з тобою").

В українському прокаті фільм з'явиться 23 листопада.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media