На аукціонах продали вцілілу гітару Курта Кобейна та капелюх Наполеона

Колаж Суспільне Культура

На аукціонах часто продають особисті речі історичних постатей. Серед останніх найвідоміших продажів: вціліла гітара музиканта Курта Кобейна за майже $1,6 мільйона та капелюх французького імператора Наполеона з автографом за понад $2 мільйони.

Гітара Курта Кобейна

Гітару фронтмена гурту Nirvana Курта Кобейна продали на аукціоні Julien's Auctions. Аукціонний дім зазначає, що вдалося отримати майже $1,6 мільйона.

У своєму останньому турі In Utero Кобейн грав на небесно-блакитній Fender Mustang для шульги. Музикант часто розбивав інструменти на сцені, але ця лишилася цілою.

"Nirvana зіграла свій останній концерт 1 березня 1994 року в Мюнхені (Німеччина), і всі наявні записи концерту підтверджують, що Кобейн грав на цій гітарі того вечора", — зазначили в Julien's Auctions.

На аукціоні продали також інші речі артиста:

  • джинси Levi's (майже $413 тисяч);
  • кардиган ($13 тисяч);
  • вручну намальований ескіз і написаний текст пісні Smells Like Teen Spirit ($91 тисяча).

Капелюх Наполеона

Аукціонний дім Osenat продав капелюх французького імператора Наполеона з автографом за понад $2 мільйони.

Ім'я покупця невідоме. Останнім власником капелюха був бізнесмен Жан-Луї Нуазьє, який помер у 2022 році.

Капелюх зроблений у фірмових тонах Наполеона — чорному, з синьо-біло-червоними кольорами французького прапора. Попередньо його оцінили у діапазоні від $650 тисяч до $870 тисяч.

Історики кажуть, що капелюх був частиною його бренду. Зсунутий набік капелюх робив державця впізнаваним у бою.

"А в приватному житті він завжди мав його на голові або тримав у руці, а іноді кидав на землю. Це був образ — символ імператора", — розповів аукціоніст Жан П'єр Осене.

Протягом життя у Наполеона було близько 120 двоколірних капелюхів. Однак вважається, що збереглося лише 20 — багато з них у приватних колекціях.

Капелюх французького імператора Наполеона. Фото: @pubity/X(Twitter)

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media