Французькі критики негативно відгукнулися про новий фільм "Наполеон": реакція режисера

Кадр із фільму "Наполеон". Скриншот фільму "Наполеон" режисера Рідлі Скотта

Режисер Рідлі Скотт гостро відреагував на критику своєї нової стрічки "Наполеон" про французького імператора Наполеона І Бонапарта.

Свою позицію режисер висловив в інтерв'ю для BBC.

"Французи не люблять, коли їхні солдати вигукують «Віват, Франція!». Французи навіть самі собі не подобаються", — сказав він.

Окрім цього, режисер зазначив, що має на увазі не всіх французів: глядачі на показі в Парижі "були в захваті" від фільму.

"Коли в мене починаються проблеми з істориками, я кажу: «Пробач, друже, ти там був? Ні? Ну і мовчи в такому разі»", — додав Скотт, а також порадив незадоволеним "зайнятися своїм життям".

Рідлі Скотт — англійський кінорежисер і продюсер. Серед найвідоміших фільмів у його доробку — "Чужий", "Гладіатор", "Той, що біжить по лезу", "Дім Ґуччі", "Марсіанин" та інші.

Що сказали критики про фільм "Наполеон"

Враження французьких критиків про "Наполеона" розділилися: одні вважають епопею "шедевром", інші критикують фільм за історичні неточності.

Наприклад, французький GQ назвав фільм "глибоко незграбним, неприродним і ненавмисно смішним" за сцени, в яких французькі солдати вигукують Vive La France ("Віват, Франція!" — Ред.) з американським акцентом.

У схожому тоні на стрічку відреагувало видання Le Figaro. Газета заявила, що кінокартину вартувало б перейменувати на "Барбі та Кен в імперії", адже Наполеона в ній зображено "сентиментальним дикуном з пістолетом у руці".

Також новинку прокоментував історик Ден Сноу. За його словами, у фільмі просувають хибну думку про те, що Наполеон "з'явився нізвідки", як це сказано на кіноафіші: насправді ж полководець походив з аристократичної сім'ї.

Біограф Наполеона Патріс Геніффі у журналі Le Point назвав стрічку "антифранцузьким переписуванням історії".

Окрім цього, кураторка музею армії у Будинку інвалідів Емілі Роббе вказала на неточності в трейлері: зокрема, те, що Наполеон не стріляв по пірамідах під час Битви біля пірамідБитва при пірамідах, також відома як битва при Ембабе — найголовніша битва Єгипетської кампанії, відбулася 21 липня 1798 року. Французькі війська, чисельністю близько 20 000 вояків, очолювані Наполеоном Бонапартом, розбили турецько-єгипетську армію під командуванням Мурада Бея та Ібрагіма Бея., а також не був присутнім на страті Марії-Антуанетти.

Про фільм "Наполеон"

Останній фільм 85-річного режисера Рідлі Скотта розповідає правдиву історію приходу Наполеона до влади та його бурхливих стосунків з імператрицею Жозефіною де Богарне.

Головну роль у фільмі зіграв Гоакін Фенікс ("Джокер", "Гладіатор"). У нещодавньому інтерв'ю виданню Empire актор заявив: "Ви повинні знати цей фільм, якщо хочете зрозуміти Наполеона".

Роль коханої французького імператора виконала Ванесса Кірбі ("Місія нездійсненна 7", "Форсаж: Гоббс та Шоу", "До зустрічі з тобою").

В українському прокаті фільм з'явиться 23 листопада.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media