Голос Едіп Піаф відтворять за допомогою штучного інтелекту, щоб використати у байопіку

Едіт Піаф. Фото: @catsuka/X(Twitter)

Голос співачки Едіт Піаф відтворили за допомогою штучного інтелекту, щоб вона могла озвучувати власний біографічний фільм. Стрічка нині перебуває на стадії концепції, про дату прем'єри поки не йдеться.

Про це 14 листопада повідомило видання The Guardian.

Компанія Warner Music Group (WMG) уклала угоду з розпорядниками спадщини Едіт Піаф про виробництво повнометражного фільму "Едіт".

Для того щоб відтворити голос співачки, штучний інтелект "навчався" на сотнях голосових записів, і WMG обіцяє, що це "ще більше посилить автентичність і емоційний вплив її історії".

У фільмі використають анімацію, щоб дати "сучасний погляд" на історію Піаф, а також кадри з виступів, відеозаписів, інтерв'ю та оригінальні виступи французької співачки. Водночас компанія не повідомляє, чи штучний інтелект застосують для створення нової музики.

Ідея фільму належить Жюлі Вейль, режисерці французьких документальних фільмів про Даяну Росс, Стінга та Стіві Вандера: "Її історія це історія неймовірної стійкості, подолання труднощів та ігнорування соціальних норм задля досягнення величі, вона так само актуальна зараз, як і тоді. Наша мета використати останні досягнення в анімації та технологіях, щоб донести цю вічну історію до глядачів різного віку".

Катрін Главас та Крісті Лауме, розпорядниці спадщини Піаф, зазначили: "Це був особливий і зворушливий досвід знову почути голос Едіт, завдяки технологіям ми відчули себе так, ніби знову опинилися в кімнаті разом з нею. Анімація прекрасна, і за допомогою цього фільму ми зможемо показати справжню сторону Едіт її життєрадісну особистість, її гумор і непохитний дух".

Голос Воргола та Леннона

Раніше за допомогою ШІ відтворювали голос Енді Воргола для документального фільму Netflix "Щоденники Енді Воргола". Його щоденникові записи начитав актор Білл Ірвін, а потім його голос за допомогою програмного забезпечення Resemble перетворили на голос митця.

Також гурт The Beatles випустив нову-стару пісню Now and Then, за допомогою ШІ ізолювавши голос Джона Леннона від музичних інструментів у демозаписі треку.

Пол Маккартні підкреслив, що програмне забезпечення не використовувалося для створення нових треків: "Нічого не було створено штучно або синтетично. Це все справжнє, і ми всі на ньому граємо. Ми почистили деякі наявні записи".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media