Прощання з Ніною Матвієнко: церемонія відбулася у Національній філармонії в Києві (фото)

Важливо
Прощання співачкою та акторкою Ніною Матвієнко у Національній філармонії у Києві, 11 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

У Національній філармонії України попрощалися зі співачкою та акторкою Ніною Матвієнко. Десятки людей прийшли висловити співчуття родині народної артистки, про це повідомляють журналісти Суспільне Культура.

У залі розмістили фото родини разом з Ніною Матвієнко, нагороди співачки. Також лунають її пісні.

Черга до будівлі філармонії тих, хто хоче попрощатись із співачкою Ніною Матвієнко. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Попрощатися з артисткою прийшли її друзі, колеги по творчих проектах, а також та представники влади. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Колишній народний депутат та член партіх "Народний Рух України" Іван Заєць (ліворуч) також очікує на церемонію прощання зі співачкою. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Прощання зі співачкою Ніною Матвієнко у Національній філармонії у Києві. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Фотографії різ них років Ніни Матвієнко та членів її родини в залі філармонії, де прощаються із покійною співачкою. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Прощання з Ніною Матвієнко у Національній філармонії України. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Камерний оркестр виконує пісні, які в різні часи на сцені співала Ніна Матвієнко. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Попрощатися з артисткою прийшли мер Києва Віталій Кличко та Валентина Ковальська — учасниця тріо "Золоті ключі", у якому співала разом із Матвієнко та Марією Миколайчук.

"Найбільше — людяність. Найбільший її талант. Оце все, що вона завжди несла людям — щиро, щирою правдою, і тому такою вона і запам'яталася мені і всім іншим", — поділився спогадами виконувач обовʼязків генерального директора — художнього керівника Національного хору імені Григорія Верьовки Ігор Курилів.

Донька артистки Тоня Матвієнко розповіла, що сама співачка хотіла, щоб на її похоронах люди не плакали, а посміхнулися і згадали про неї щось хороше: "Моя мама — це і є Україна. І ще раз хочу сказати дякую, що такий вклад зробила для України, я тепер буду її слухати й завжди знати, що вона поряд".

Тоня Матвієнко (в центрі) на прощанні з мамою і співачкою Ніною Матвієнко. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

"Ми пережили нелегкі часи. Ми пережили гоніння, бо ми співали козацькі, стрілецькі, повстанські пісні, пісні патріотичні, пісні календарно-обрядові. Ми їздили на Рівненщину, на Полтавщину, ми збирали ці пісні, намагалися виконувати так, як виконують в регіонах", — поділилася Валентина Ковальська.

Вона додає, що 2023 рік забрав двох подруг, "посестер по тріо «Золоті ключі»": "Це для мене неможливі речі, уявити дуже важко. Я співала середнім голосом, а вони біля мене. А тепер я лишилася без цих крил, і мене треба наново ростити, щоб виховати своїх студентів. Щоб і вони любили українську пісню як любили ми троє".

Друзі і колеги на церемонії прощання з Ніною Матвієнко у Національній філармонії. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Прощання з Ніною Матвієнко у Національній філармонії у Києві. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

На церемоніі прощання також були присутні і військові. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Попрощатися прийшов також і співак Дмитро Монатик. Він зауважив, що Ніна Матвієнко — це легенда, яка буде "жити вічно", і музична молодь має зробити все для того, щоб продовжувати цю легенду: "Вона як ніхто знала, що таке надихати, і як ніхто вміла це робити".

На прощанні зачитали також промову від президента Володимира Зеленського, який ще раз висловив співчуття рідним та запевнив, що з українцями назавжди залишаться "неперевершений автентичний і справді магічний голос" Ніни Матвієнко.

Музикант Олег "Фагот" Михайлюта згадав про співпрацю з Ніною Митрофанівною: "Дуже нечасто люди такої потужності йдуть легко на експерименти. З нею було легко. Просто ідея з'являється — а давай. І відкритість дуже потужна. Вона ніби й така серйозна, безапеляційна, але знаєш — бісики в оченятах і такий постійний натяк на посмішку".

Оперний співак, народний артист України Володимир Гришко обіймає доньку Ніни Матвієнко Тоню під час церемонії прощання у філармонії. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Прощання з Ніною Матвієнко у Національній філармонії у Києві. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Жінки плачуть під час прощання із співачкою Ніною Матвієнко. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Співачка померла 8 жовтня, їй було 75 років.

Після того, як стало відомо про смерть Матвієнко, її колеги поділилися спогадами про співачку. Суспільне Культура зібрало частину з них.

"Я вважаю, що вона — лікар. Вона лікує душі. І не тільки українців. Всі, хто чув її голос, вона і лікувала цих людей по всьому світу", — розповів Павло Зібров.

"Ніна була дуже вірна. Вона завжди до друзів ставилася з відповідальністю. Вона уміла дружити. Буває і таке, що шляхи іноді розходяться, у кожного почалося своє життя і так далі, але те, що Ніна велика співачка, це я добре знаю", — згадувала співачка Валентина Ковальська.

Художній керівник і головний диригент національної капели "Думка" Євген Савчук додає, що словами важко описати феномен Ніни Матвієнко: "Це якесь Боже провидіння, це закладений генетично код тембру нашої національної української душі. Це складно висловити".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media