Перейти до основного змісту

У Лондоні відкривається виставка фекалій

. Благодійна організація Creative Youth

Безоплатна сімейна виставка "Походження фекалій: екскременти в зоопарку" пройде в Лондоні з 9 по 28 жовтня. Колекцію 20 років збирала Трейсі Лі, художниця та колишня доглядачка зоопарку.

Про це пише The Guardian, а також молодіжний простір Fusebox Kingston, де й розміститься виставка на найближчий місяць.

Трейсі Лі почала колекціонувати фекалії у 2001 році, коли їй довелося попрощатися зі своєю улюбленою слонихою Ґітою. Слониху перевезли з Лондонського зоопарку до Віпснейдського, бо тварина потребувала більше простору для життєдіяльності.

"Коли ти працюєш з цими тваринами, то закохуєшся в них. Вони стають твоєю сім’єю, — пригадує Лі. — Ти з ними з 7:30 ранку до 6:30 вечора. Якщо вони хворі, ти залишаєшся з ними ночувати. Ти з ними на Різдво. Коли вантажівка поїхала в темряву, я почувалася спустошеною. Це було жахливо. Я взяла одну з фекалій Ґіти і подумала: «Це останнє, що я маю від Ґіти»".

Так з'явився перший експонат. Потім до інших зоопарків переселили носорогів Розі та Джоса, і на згадку про них працівниця взяла другий зразок. Протягом наступних 20 років Лі збирала свою колекцію, висушуючи кал та зберігаючи його у сараї своєї подруги та у своєму. Навіть їздила до колег в інші зоопарки для поповнення колекції.

1990-х роках вона також збирала слонячий послід для художника Кріса Офілі. Два роки тому Трейсі Лі перейшла з посади доглядачки зоопарку до більш творчих обов'язків — тепер вона розмальовує простір зоопарку, робить листівки та вивіски.

Робін Гатчинсон, засновник благодійної організації Creative Youth, каже: "Це чудова виставка, оскільки вона дає відвідувачам можливість говорити про кал — і це те, що приваблює людей будь-якого віку. Мені особливо хочеться використати дивовижну виставку Трейсі, щоб познайомити молодь з умовами, у яких нині перебуває природа".

Станом на 7 жовтня вже понад 1000 школярів зареєструвалися на виставку "Походження фекалій".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції