На виставці Ван Гога штучний інтелект відповідає глядачам від особи художника

Автопортрет Ван Гога на виставці його останніх робіт в Музеї д'Орсе. Teresa Suárez/EPA

У французькому Музеї д'Орсе (Париж) до деяких робіт Вінсента Ван Гога додали штучний інтелект і доповнену реальність.

Про це повідомляє The Guardian.

Перед входом на виставку відвідувачам пропонують оглянути інтерактивний експонат. Французькі компанії Lucid Realities та Vive Arts, що спеціалізуються на доповненій реальності, спільно з Музеєм д'Орсе створили віртуальний пейзаж на основі останньої палітри фарб художника. Вони хотіли "показати кольори такими, якими вони були в той час".

А наприкінці експозиції відвідувачі можуть поставити питання Ван Гогу — щоправда, у втіленні штучного інтелекту. Проєктом займався технологічний стартап Jumbo Mana, який зосереджений на "вдиханні життя в історичні постаті".

Люди бачать Ван Гога в момент, коли він закінчує одну з найвідоміших своїх пізніх робіт — "Пшеничне поле з воронами" (Le Champ de Blé Aux Corbeaux). Відповіді ШІ ґрунтуються на науковому дослідженні, де проаналізовано численні листи художника (переважно до брата). Дослідження провів Воутер ван дер Веен, фахівець із творчості Ван Гога та керівник проєкту.

Крістоф Лерібо, президент Музею д'Орсе, сказав, що виставка в поєднанні з досвідом ШІ та VR відкрила новий погляд на художника. Це перша виставка музею в такому форматі.

Про виставку

На цій виставці в Музеї д'Орсе представлені роботи художника, які ніколи раніше не експонувалися разом.

У травні 1890 року Ван Гог приїхав до села Овер-сюр-Уаз, що за 30 км на північ від Парижа, щоб бути поруч зі своїм братом Тео та під наглядом доктора Поля Гаше, спеціаліста з "лікування меланхолії".

У своєму останньому "творчому шаленстві" він створив 74 картини та 33 малюнки лише за два місяці. Серед них — знамените зображення церкви в Овер-сюр-Уаз, портрети Гаше та доньки лікаря Маргарити, а також останнє полотно Ван Гога "Коріння", яке він завершив всього за 36 годин до самогубства. Саме ці роботи й зібрані зараз у Парижі.

За словами куратора Емманюеля Кокері, на виставці представлене "дивовижне розмаїття картин". Її важливість розкривається у висвітленні останнього періоду життя видатного митця. Кокері стверджує, що хоч точних відповідей на питання про самогубство Ван Гога немає, цей крок був радше зваженим рішенням, ніж кризовим імпульсом.

Керівник Музею д'Орсе Крістоф Лерібо також прокоментував проєкт: "Це дуже незвичайна і потужна виставка, яка показує, що, попри його боротьбу в останні два місяці життя, він продовжував експериментувати, і ми бачимо велике розмаїття сюжетів і те, наскільки винахідливим він був з фарбами, полотном і рамою".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media