Організатори оголосили міста та проєкти 5-ї Київської бієнале

Фото: Kyiv Biennial/Facebook

Київська бієнале у 2023 році відбудеться уже впʼяте. Цьогоріч її планують провести одразу в семи містах. 18 вересня організатори оприлюднили проєкти та локації події.

  • У "Довженко-центрі" (Київ) з 5 жовтня до 29 грудня 2023 року триватиме проєкт "Ріка кричала, вила, як поранений звір". Куратор(к)и: Станіслав Битюцький, Альона Пензій, Олександр Телюк.
  • В "Асортиментній кімнаті" (Івано-Франківськ) з 7 до 30 жовтня 2023 року проведуть проєкт "На периферії війни". Куратор(к)и: Альона Каравай, Ярема Малащук, Антон Усанов, Роман Хімей.
  • У готелі "Інтурист-Закарпаття" (Ужгород) з 8 жовтня до 12 листопада 2023 року триватиме проєкт за кураторства Петра Ряски та Дарії Шевцової "Де ми тепер, після всіх цих нескінченно повторюваних слів?".
  • У Відні (Австрія) в Augarten Contemporary куратори Сергій Климко, Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер проведуть головну виставку. Вона триватиме з 17 жовтня до 17 грудня 2023 року.
  • У Варшаві (Польща) 23 жовтня у Museum of Modern Art відбудеться музейний форум "Українські музеї під час війни між Росією та Україною: професіоналізм, співпраця, солідарність". Кураторкою буде Ольга Гончар.
  • У Любліні (Польща) у Galeria Labirynt Вальдемар Татарчук проведе виставку "Це лише виставка". Вона триватиме з 27 жовтня 2023 року до 22 січня 2024 року.
  • У Антверпені (Бельгія) Нав Гак та Василь Черепанин проведуть виставку серії листівок DISPATCHES.
Оголосили міста проведення Київської бієнале. Скриншот зі сторінки в Instagram

"В умовах нищівної війни Росії проти України перспектива комплексного втілення бієнале у Києві довго виглядала дуже непевно — чи й зовсім нереалістично. Однак п’ята Київська бієнале відбудеться", — зазначали раніше організатори.

Київська бієнале — це міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який проводять кожні два роки в Києві. Уперше захід відбувся у 2015 році. З початку Київську бієнале організовує Центр візуальної культури.

У 2019 році Київська бієнале стала частиною новоствореного Альянсу східноєвропейських бієнале сучасного мистецтва, до якого також належать Matter of Art у Празі, Biennale Warszawa та OFF-Biennale в Будапешті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media