Урсула фон дер Ляєн розповіла історію Вікторії Амеліної в Європарламенті

Колаж Суспільне Культура

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 13 вересня присвятила частину своєї щорічної промови "Про становище Європейського Союзу" на засіданні Європарламенту у Страсбурзі українській письменниці Вікторії Амеліній, яка загинула внаслідок російського ракетного удару по Краматорську. Колумбійський письменник Гектор Абад Фасіолінс, який був разом з Амеліною під час обстрілу, показав її фото присутнім не засіданні.

Фон дер Ляєн розповіла, що Амеліна документувала воєнні злочини Росії, а згодом сама стала жертвою російського воєнного злочину.

"Вона була однією з найкращих молодих письменниць свого покоління і невтомною борчинею за справедливість", – сказала президентка Єврокомісії.

Також вона розповіла, що на початку повномасштабного вторгнення Амеліна з сином приїхали до Чехії й коли чеський прикордонник поставив штамп у паспорті письменниці, вона розплакалась. Син запитав маму, чому вона плаче. "Тому, що ми вдома", – відповіла Амеліна. Син уточнював, що це ж не Україна, але письменниця пояснила, що це Європа.

"Того дня ця українська мама відчула, що Європа – це її дім. І народ України може довіряти своїм європейським співвітчизникам", – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Після цього письменник з Колумбії Гектор Абад Фасіолінс, який був разом з Вікторією Амеліною під час обстрілу 27 червня, підняв її фото на засіданні Європарламенту. Зала вшанувала її пам'ять та тисяч інших жертв російської війни.

Скріншот: ЄП

Загибель Вікторії Амеліної

Вікторія Амеліна померла 3 липня у лікарні Мечникова у Дніпрі від важких поранень після удару по Краматорську 27 червня, ставши 13-ю жертвою атаки. У момент обстрілу Вікторія була в ресторані Ria Lounge у центрі міста разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.

Амеліна з літа 2022-го приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, документуючи воєнні злочини росіян на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України. На Ізюмщині знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка: на "Книжковому Арсеналі 2023" презентували книжку на основі цього щоденника.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media