Вийшов перший трейлер документального фільму "Суперсила" Шона Пенна про війну в Україні

. Президент України Володимир Зеленський, голова ОПУ Андрій Єрмак та американський актор Шон Пенн у Києві 8 листопада, фото: ОПУ

На YouTube став доступним трейлер документального фільму Шона Пенна "Суперсила" про війну в Україні. Прем’єра стрічки планується на 18 вересня.

Американський актор та режисер Шон Пенн, телевізійний діяч США Аарон Кауфман та їхня команда сім разів відвідали Україну, щоби зняти фільм про війну. Спершу в задумі стрічки було розповісти про шлях Зеленського від коміка до президента країни.

Пенн перебував в Україні на початку російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Стрічка "Суперсила" містить бесіди із Зеленським у Києві на початку вторгнення. Президент розмовляє з режисером в укритті й каже: "Ми просто звичайні люди, які хочуть жити у своїй країні". Пізніше Зеленський продовжує звертатися через фільм Шона Пенна до всього світу: "Нам потрібно, щоб американці розуміли ціну, яку ми мусимо заплатити, щоб бути вільними".

Синопсис фільму змінився, і з лютого 2022-го картина охоплювала розмови з ветеранами російського вторгнення до Криму у 2014 році, вдовою чоловіка, який загинув на Революції гідності, а також із дітьми, вчителями, людьми, які втратили домівки, музикантами та політиками, із мобілізованими бійцями, які проходять військову підготовку.

"Українці переможуть. Питання — якою ціною", — каже Пенн у фільмі. "Суперсила України полягає в силі її лідера, її народу та, зрештою, її душі", — ідеться в описі до трейлера.

Документальний фільм "Суперсила" показали на "Берлінале-2023".

Шон Пенн і Україна

Упродовж останніх місяців перед початком великої війни він знімав в Україні документальний фільм, присвячений вторгненню Росії в Україну з 2014 року.

З початком вторгнення РФ Пенн заснував благодійну організацію для допомоги українцям — Community Organized Relief Effort (CORE).

Він кілька разів приїжджав за ці півтора року. Зокрема, 8 листопада в Києві передав Володимиру Зеленському свою статуетку "Оскар", сказавши, що це "символічна дрібничка", і попросив Зеленського повернути нагороду, лише коли Україна переможе. Натомість Шон Пенн отримав від українського президента орден "За заслуги" ІІІ ступеня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media