Режисерку Алісу Коваленко номінували на здобуття оскарівської Gold Fellowship for Women

. Фото: Олена Зашко / Суспільне Культура

Українську режисерку Алісу Коваленко номінували на здобуття Gold Fellowship for Women від Американської академії кіномистецтва (яка вручає премію "Оскар") 2023 року. Про це вона розповіла 8 серпня на своїй сторінці у Facebook.

Ця стипендія призначена для молодих режисерок, вона поєднує пряму фінансову підтримку з персоналізованим менторством та доступом до можливостей нетворкінгу з колегами.

Коваленко зазначає, що наприкінці серпня вручать дві стипендії — одну міжнародну та одну національну (для режисерок зі США).

Режисерку Алісу Коваленко номінували на здобуття оскарівської Gold Fellowship for Women. Фото: Academy Gold/Facebook

У списку також південнокорейська режисерка Джул Чон, її дебютна стрічка "Дівчина біля моїх дверей" стала найкращим першим фільмом на 25-му Стокгольмському міжнародному кінофестивалі.

Перелік закриває британська режисерка Ребека Форчун. Її фільм "Просто Чарлі" отримав Приз глядацьких симпатій на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі та нагороду "Покоління Європи" на Європейському кінофестивалі в Севільї.

Хто така Аліса Коваленко?

Режисерка Аліса Коваленко народилася в Запоріжжі.

Її дебютний фільм "Сестра Зо" вийшов 2014-го, а повнометражна картина "Аліса в країні війни" (2015) про війну на Донбасі була представлена на численних міжнародних фестивалях та здобула три нагороди як найкращий документальний фільм у Парижі, Агадірі й Мехіко.

Також серед знакових стрічок режисерки — "Домашні ігри", яку вперше в історії нового українського кіно Netflix транслював у Європі.

Аліса Коваленко нині захищає Україну на Донбасі. Як зазначила кінорежисерка у своєму дописі, вона воює у складі штурмової роти.

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Культура режисерка розповіла про зйомки фільму "Ми не згаснемо", службу та майбутній документальний фільм про повномасштабну війну.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media