У Британії оприлюднили найдавніший запис концерту The Beatles

.

Найдавніший запис живого концерту The Beatles у Великій Британії опублікували на BBC Radio 4 майже через 60 років після того, як його зробили в Бакінгемширі 4 квітня 1963 року. Тоді гурт відіграв 22 пісні у шкільному театрі, пише 3 квітня BBC.

Концерт став можливий завдяки учневі Девіду Мурсу, який написав менеджеру колективу Брайану Епстайну. Епстайн вирішив не відмовляти одній із впливових родин Ліверпуля – сімейство Мурсів володіло футбольними клубами Littlewoods та іншим бізнесом, тож Епстайн погодився влаштувати концерт за £100. Мурс зібрав потрібну суму, продавши квитки однокласникам.

Історик The Beatles Марк Льюїсон після прослуховування запису назвав його фантастичним, як й історію його появи: "Ми чуємо їх [гурт – ред.] на порозі прориву до абсолютної світової слави. У той момент усі записи заглушаються криками фанатів. А тут у нас є можливість почути їх у Великій Британії, в обстановці, де можна було б розчути, що вони говорять, і де запис справді зафіксував їх належним чином".

Також на записі чути, як The Beatles приймають прохання від школярів, які вигукували назви пісень, випущених лише двома тижнями раніше в альбомі "Please Please Me". Жарти між учасниками гурту та аудиторією розкривають Джона Леннона, який відповідає жартівливими голосами, величезну популярність Рінго Старра і той факт, що Джордж Гаррісон втратив голос і не міг співати.

Блумфілд зберігав цей запис протягом років, але досі ніколи публічно не говорив про його існування. Відвідавши шкільний театр, він сказав, що йому було соромно за те, що він зробив цей запис, але зустріч з "Бітлз" змінила його життя, і він відчув емоції, прослуховуючи його знову, через 60 років.

Повністю прослухати історію англійською на BBC Radio 4 можна за посиланням.

Please Please Me — дебютний студійний альбом The Beatles, представлений 22 березня 1963 року. У 2012 році робота посіла 39 місце у списку 500 найкращих альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!