Робота української мисткині потрапила на виставку до Музею сучасного мистецтва в США

. Фото: moma.org

До 8 липня у Музеї сучасного мистецтва (Museum of Modern Art (MoMA)) триватиме виставка "Сигнали: Як відео змінило світ" (Signals: How Video Transformed the World). Серед робіт, представлених у музеї, є й робота української мисткині Дани Кавеліної.

2 березня кураторка Латвійського центру сучасного мистецтв Інга Лаце у своєму Facebook зазначила: "Я також рада, що маю невелику роль у роботі Дани Кавеліної "Лист до горлиці" (Letter to a Turtledove), яка є частиною виставки, – жорстокому, але мрійливому колажі про війну як зґвалтування з жіночої точки зору".

Крім того, робота "Лист до горлиці" (Letter to a Turtledove) відтепер є частиною експозиції MoMA, оскільки музей придбав її до колекції.

Дана Кавеліна – українська мисткиня, яка працює з текстом, живописом, графікою, відео та інсталяцією, створює анімаційні фільми. Предметом її робіт є особисті та історичні травми, вразливість, сприйняття війни поза межами мейнстрімних наративів.

Робота Дани Кавеліної із проєкту "Лист до горлиці" (‘Letter to a Turtledove’). Фото: moma.org

Робота Дани Кавеліної із проєкту "Лист до горлиці" (‘Letter to a Turtledove’). Фото: moma.org

Виставка "Signals: How Video Transformed the World" охоплює шість десятиліть, тут згадують і вшановують митців-новаторів, які намагалися використати відео як інструмент для соціальних змін, зазначає видання The Guardian.

"Історія твориться і переписується через відео щохвилини. Митці надавали поетичні та критичні інструменти для навігації в цій новій реальності з кінця 1960-х років, – зазначив головний куратор Стюарт Комер. – Зараз, як ніколи, нам потрібно підняти запропоновані ними альтернативи і розглянути, як найперші відео потужно продовжують жити в сучасних роботах".

"Танцівниці" Деґа, національність Куїнджі, Айвазовського та Рєпіна: музей Метрополітен вніс зміни у підписи до картин

Музей сучасного мистецтва (Museum of Modern Art (MoMA)) відкрився у 1929 у Нью-Йорку, США. Колекція музею включає архітектурні проєкти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й пресу.

Багато людей вважають колекцію музею найкращим в світі зібранням шедеврів сучасного західного мистецтва — музей має понад 150 000 окремих витворів мистецтва та 22 000 фільмів і 4 мільйони фотографій. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!