У Кракові зірвали зустріч з Оксаною Забужко

. Фото: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa/Facebook

22 листопада Оксані Забужко мали вручити премію імені Станіслава Вінценза. Однак зустріч із письменницею напередодні зірвали – близько 40 людей вигукували, що присудження премії є "плювком в обличчя полякам". Про це повідомили польські ЗМІ.

Портал Polonia Christiana опублікував статтю про те, що Забужко прославляє "волинських геноцидників": "Вона відома релятивізацією історії геноциду, вчиненого українськими шовіністами проти поляків під час Другої світової війни (...), неодноразово заявляла, що розповіді про цю подію є лицемірними та маніпульованими в дусі російської пропаганди, а саме вбивство на Волині є "неіснуючою несправедливістю".

Учасники акції розгорнули плакати, де були зображені перекреслені обличчя Бандери та Шухевича. Окрім присутніх на зустрічі людей, ще понад сто людей вийшли на площу Ринок проти відзначення української письменниці. Щоб їх заспокоїти, організатори викликали поліцію.

У Кракові зірвали зустріч з Оксаною Забужко. Фото: Богдан Тихолоз/Facebook

"Політична провокація ультраправих сил у Кракові, яка зірвала розмову з Оксаною Забужко, – спроба вбити клин між українцями і поляками, яка на руку Росії. Певен, що за цією провокацією видніють путінські щурячі вушка", – написав про це у Facebook директор львівського музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Сама Забужко у соціальних мережах чи ЗМІ не коментувала інцидент.

Учасники протесту розгорнули плакати, де були зображені перекреслені обличчя Бандери та Шухевича. Фото: Богдан Тихолоз/Facebook
Улюблені книжки незалежності: 90-ті, війна та робота з травмами

Оксана Забужко – українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауретка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи "Анґелус" (2013), "Книга року BBC" (2020). Її книги та статті перекладено понад 20 мовами.

Премією Міської ради Кракова ім. Станіслава Вінценза з 2005 року нагороджують творців та популяризаторів культури Центрально-Східної Європи за високі досягнення у популяризації культури цього регіону.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!