Ivan NAVI: "Треба поспішати жити й проживати максимально кожну мить"

. Фото надане пресслужбою Ivan NAVI

Співак Ivan NAVI випустив нову пісню "Пишу тобі листа". В ефірі "Вікенду нової музики" на Радіо Промінь Іван розказав про те, як змінилося його життя і його пріоритети за останні кілька місяців, де він під час війни бере натхнення і якого листа відправив би сам собі в минуле.

"З’явилася звичка цінувати кожен день"

На перший погляд здається, що пісня "Пишу тобі листа" не про війну. Чи це дійсно так і якщо так, то чому так склалося? Тобі вдалося абстрагуватися від усіх подій?

Абстрагуватися не вдалося. І, в принципі, після 24 лютого всі живуть в напрузі та постійно переживають за себе, за своїх рідних. Пісня була написана ще за два місяці до початку повномасштабного вторгнення і несла інший меседж.

Але зараз вона набула нових барв, нових сенсів. Пісня про те, що якби кожен з нас писав собі листа у минуле, до війни, — то що б він собі написав, про що б хотів сказати?

Фото надане пресслужбою Ivan NAVI

Що б ти собі написав?

(Треба) поспішати жити. Бо до війни якісь проблеми, негаразди, та навіть ту саму лінь ти сприймав інакше. А зараз розумієш, що кожна хвилина, кожна година, кожна секунда цінна і її потрібно проживати максимально. Максимально використовувати зустрічі з рідними. Допомагати ЗСУ, допомагати волонтерам, давати благодійні виступи. Я зараз стараюся не втрачати даний мені цей дорогоцінний час.

Можливо, якась історія лягла в основу цієї пісні, щось надихнуло конкретно?

Пісня набула зовсім іншого сенсу сама по собі після 24 лютого. Ми взагалі планували цілий альбом випускати 4 березня. Але вирішили, що саме пісня "Пишу тобі листа" потрібна в цей момент і в цей час.

Якою піснею ти підіймаєш собі настрій?

Я можу сказати, яка пісня в мене на повторі стоїть. Це пісня у виконанні Поліни Дашкової "Плакала Калина". Я так розумію, що ця виконавиця у 2022 році якраз почала сольну кар'єру. Пісня мене просто розриває, тому вона в мене на слуху.

За останні три місяці чи з'явилися в тебе нові звички — наприклад, спати одягненим, дзвонити рідним вранці та ввечері?

Так, з'явилася звичка дзвонити рідним. І звичка цінувати кожен день, який тобі дається. І якщо цей день відбувся без сирен — значить, живемо далі.

Фото надане пресслужбою Ivan NAVI

"Зараз дуже важко знайти натхнення"

Іване, чи плануються в тебе наступні релізи? Про що буде наступна пісня?

Я думаю, що ми все ж таки випускатимемо пісні з альбому, який ми планували, але поступово. Тому яка наступна пісня, я ще не знаю. Командою будемо вирішувати. Яка буде актуальна у той час, таку ми і випустимо.

Зараз ти над якоюсь піснею працюєш, прийшло до тебе натхнення?

Зізнаюся чесно, дуже складно зараз знайти натхнення. Коли приходиш на студію і намагаєшся писати якісь ноти, вони йдуть тяжко, бо коли… Ти розумієш, що треба абстрагуватися, але це нікуди не дівається. Тяжкувато, але я намагаюся.

Редактори текстової версії інтерв’ю: Ганна Кор, Міла Кравчук.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!