Охоронець з дружиною винесли під обстрілами: як врятували полотна Марії Примаченко в Іванкові

. thesketchline.com

У селі міського типу Іванків у Київській області під час наступу російської армії згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігалося близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко. Довгий час доля полотен була невідома, проте місцеві мешканці розказали, що картини врятовані. Відеоінтерв'ю опублікували на каналі Ukrainian Witness.

Серед експонатів музею були картини українських митців, народний одяг, речі побуту, зброя Другої Світової війни та навіть скелет мамонта. Але головною гордістю музею були картини всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко, розповідають у селі.

Пані Надія, начальниця відділу культури, туризму, молоді та спорту Іванківської селищної громади, розповідає, що займання побачив охоронець музею. Коли вони з дружиною вийшли з підвалу, в якому ховалися від вибухів, то побачили, що дах музею горить. Подружня пара розбила вікна будівлі і під обстрілами почала виносити полотна з полум'я.

"Снаряд вдарив, почало горіти… Ми вирішили, що треба рятувати. Вибили скло і почали виносити. Під обстрілами, під усім цим. Стріляли, а ми виносили, а що робить?", — розповідає охоронець.

Зі сльозами на очах пані Надія каже, що картини Марії Примаченко були врятовані і зараз знаходяться у надійному та безпечному місці:

"Я думаю, що ті, хто знищив наш музей, понесуть покарання перед всім світом, перед Господом Богом… Нашу історію хотіли знищити, знищити історію нашого краю".

Марія Примаченко — українська народна художниця в жанрі "наївного мистецтва"; лавреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народна художниця України. Стиль Примаченко генеалогічно сягає найдавнішого мистецтва: палеолітичне "двочастинне" зображення звірів з визначеною межею голови і тулуба, язичницькі образи фантастичних чудовиськ і птахів, що знайшли відображення у слов'янській міфології.

WikiArt

Картина Марії Примаченко / Фото: УНІАН

Марія Примаченко. ArtStorePro
Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!