Державний комітет з питань радіо і телебачення призупинив видачу та зупинив дію дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора. Про це повідомляється на сайті відомства.
"Рішення Держкомтелерадіо прийнято на початку березня у зв'язку з відкритою та широкомасштабною військовою агресією РФ проти України та з метою недопущення культурного та інформаційного впливу держави-агресора на суспільні настрої українців", – повідомляє комітет у заяві.
Обмеження на ввезення книг з РФ почали діяти ще у 2016 році – але тоді це стосувалося лише тих книжок, у яких визначали антиукраїнський зміст. Перевірку здійснювала Експертна рада при Держкомтелерадіо.
Протягом дії цих обмежень (до 2020 року включно) було видано 4 274 відмови. Більшість стосувалось неповного пакету документів, однак у 274 випадках – саме через зміст.
Раніше у суспільстві сперечалися, чи варто повністю забороняти російську видавничу продукцію.
Суспільне Культура писало про це тут: Чи справді російські книжки – найбільша загроза на українському ринку
Серед аргументів "за" російську книгу, були апеляції до того, що російська книга часто дешевша, а отже за наявності двох видань, читач обере те, що вигідніше з економічної точки зору. Ми писали, що це не зовсім так, адже російське видання могло бути дешевим тільки у випадку підробки.
Поза тим, опитування Українського інституту книги показало, що станом на 2021 рік частка тих, хто надасть перевагу саме українськомовному виданню, більша.
Також були й ті, хто стверджував, що серед українського книжкового ринку є незаповнені ніші, які може заповнити тільки література з Росії. Раніше цьому можна було знайти пояснення – з 2011 до 2013 року українською можна було знайти хіба підручники. Натомість зараз ситуація змінилася, книжковий ринок постійно розвивається, а цікавіть читача до українських перекладів зростає.
Війна — усі останні новини
- Вторгнення Росії в Україну. День 19. Онлайн
- Стівен Кінг відтепер не співпрацюватиме з російськими видавництвами
- Розкручуємося: що читати під час війни
- Російська армія обстріляла харківський будинок "Слово", де мешкали поети Розстріляного відродження
- Як українські культурні компанії допомагають армії та бойкотують російський контент
- "За Україну, за її волю!" Повстанський плейлист на Spotify від Суспільне Культура
- Список міжнародних компаній і їхніх санкцій проти Росії
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!