Нацмузей показав переписані репродукції картин, щоб привернути увагу до проблеми корупції

Доповнено
Facebook

У Національному художньому музеї відкрився мистецький проєкт Corruptionism. Виставку можна відвідати по 12 грудня включно.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

"Що роблять запорізькі козаки перед незаконною забудовою та чому буковий ліс перетворився на пеньки? Уперше в рамках постійної експозиції NAMU відкрився тимчасовий мистецький проєкт Corruptionism", – повідомили в музеї.

Через змінені класичні картини XIX-XX століть відвідувачі зможуть побачити, як корупція впливає на життя кожного: незаконна забудова чи паркування, вирубка лісів, що спричиняє екологічні катастрофи, занедбана залізниця тощо.

Поруч із кожною роботою розміщена табличка з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен. "Адже на відміну від творів мистецтва, на такі злочини не можна просто дивитися — їм потрібно активно протидіяти", — зазначають організатори.

У коментарі Суспільному пресслужба музею повідомила, що на виставці представлено 5 робіт:

  • "Козаки в степу" художника Сергія Васильківського;
  • "У буковому лісі" Володимира Орловського;
  • "Сім'я на відпочинку" Михайла Ткаченка;
  • "Музиканти" Григорія Світлицького;
  • "Паром" Сергія Світославського.
Переписана репродукція картини "Музиканти" Григорія Світлицького. Facebook

Переписана репродукція картини "Сім'я на відпочинку" Михайла Ткаченка.

Переписана репродукція картини "Паром" Сергія Світославського. Facebook

Ініціатор проєкту — Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI). Виставка присвячена Міжнародному дню боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас