Членкині Жіночої ординаційної конференції 7 травня поряд із Ватиканом пустили рожевий дим — так вони звертають увагу на те, що жінки досі не можуть отримати священицький сан у католицизмі.
Про це повідомляє AFP.
Під час початку конклаву кардиналів, який обирає нового Папу Римського в Ватикані, жінки з Жіночої ординаційної конференції пустили неподалік рожевий дим. Так вони звертають увагу на те, що жінкам досі заборонено ставати священнослужительками. Вони вважають це гендерною дискримінацією в Католицькій церкві.
"У той час, як світ може чекати білого чи чорного диму, наш рожевий дим є сигналом того, що жінки повинні бути залученими в кожен аспект життя церкви", — сказала Кейт Макелві, виконавча директорка конференції, яка в США висвячує жінок на дияконський і священничий сан. Вона додала, що жінки мають також отримати голос на конклаві.
За словами жінок, їх уже арештовували в минулому, коли вони проводили схожі акції на площі Святого Петра. Тож нині вони проводять свою акцію на пагорбі Янікул за межами Ватикану, але поряд із ним.
Макелві вважає гріхом і скандалом недопущення жінок до конклаву та священнослужіння. Протестувальниці навіть склали свій список претенденток, які б очолили Святий Престол: там була колишня президентка Ірландії Мері Макеліс, яка також є докторкою канонічного права і схвально ставилась до реформ Франциска, який значно посилив роль жінок у церкві за час понтифікату.
Жінки та церква
Хоча з-поміж святих є жінки й вони також були послушницями Ісуса Христа, досі Католицька церква не дозволяє жінкам ставати священнослужительками.
В богослов'ї стверджують, що Святий Дух може промовляти до мирян тільки крізь священника-чоловіка. І жінок не було серед апостолів, а священники є наступниками апостолів.
Втім, деякі протестантські церкви, зокрема й Англіканська, дозволяють жінкам ставати не тільки дияконесами, а також і єпископками. Першою такою у 2015 році стала Ліббі Лейн, яку висвятили в Йоркському соборі.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media