Перейти до основного змісту

Правозахисники збирають "чорний список" посадовців у Криму, причетних до порушення прав людини

Українські правозахисники стверджують, що усі незаконні дії з боку силовиків РФ щодо цивільного населення в окупованому Криму вчиняють місцеві посадовці — колаборанти або переміщені громадяни Росії: слідчі, прокурори та судді. Їхні персональні дані збирає та документує Центр прав людини ZMINA для внесення до "чорного списку" посадових осіб і подальшої адвокації, зокрема, для накладання на них персональних санкцій.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє ZMINA 24 грудня.

"Створення "чорного списку" посадових осіб має на меті показати цілісну картину щодо кількості посадовців, які причетні до переслідувань і незаконного ув’язнення цивільного населення в окупованому Криму та на території РФ, а також видів злочинів, що скоїли зазначені посадовці, з метою накладення персональних санкцій. Так, Центр прав людини ZMINA вже ідентифікував понад 260 посадовців, ​які є причетними до переслідувань кримчан", — йдеться у повідомленні.

Як пише ZMINA, "чорний список" посадових осіб містить інформацію щодо працівників ФСБ РФ, слідчих, прокурорів, суддів, керівників СІЗО, в’язниць та медичних служб в окупованому Криму, які протягом десяти років окупації були причетні до порушень прав людини та грубих порушень норм міжнародного гуманітарного права стосовно активістів, журналістів, правозахисників та проукраїнської громадськості.

Правозахисники кажуть, що пошук інформації про посадовців ускладнюється, адже з вебсайтів судів Росії поступово зникає (видаляється) інформація про судові рішення в справах, що пов’язані з громадянами України.

"Велика кількість справ, які проходять за статтями, що стосуються “державної зради” та “диверсій”, є засекреченими як для родичів потерпілих, так і для громадськості. Такі обставини унеможливлюють пошук інформації з відкритих джерел та обмежують доступ до даних, які є закритими, або даних не досить для якісної їхньої систематизації з метою накладання на посадову особу персональних санкцій в Україні або за кордоном", — заявляють у ZMINA.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції