Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що Крим — це те, з чого почалося порушення територіальної цілісності України та місце через яке війна зайшла в Україну. Тому півострів має стати місцем, через яке Україна здобуде мир.

Про це він розповів в коментарі Суспільне Крим під час Третього міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи.

"Перше зібрання провідних лідерів навколо ідеї Криму, як першого прикладу порушення національного суверенітету і територіальної цілісності України, відбулося 4 роки тому. Після цього за спілкуванням з нашими колегами, з президентом, ми вирішили взяти парламентський трек Кримської платформи", — нагадав він.

Голова ВРУ зазначив, що українська влада проводила як саміт лідерів, так і парламентський саміт. Зокрема, вони відбулися у Хорватіх та Чехії. Цього року заплановано третій парламентський саміт у Латвії.

"Чому це важливо? Тому що ми не маємо права дати будь-якого шансу, щоб тема Криму була забута у міжнародному просторі. Бо Крим — це те, з чого почалося, на превеликий жаль, порушення територіальної цілісності України. Крим — це те місце через яке війна зайшла в Україну. І Крим — це наше місце через яке ми маємо здобути мир. Тому Крим має повернутися в Україну. Крим має бути українським. В Криму і далі повинні дотримуватися права як корінних народів, так і інших народів, які складають великий український народ. Це для нас пріоритет і ми зробимо для цього все", — наголосив Стефанчук.

За його словами, це важливо саме на міжпарламентському рівні, тому що дуже багато рішень щодо територіальної цілісності, щодо підтримки України, щодо допомоги у тих чи інших сферах ухвалюють парламенти інших країн.

"Дуже важливо, щоб парламентарі, як представники своїх народів, відчували оцей пульс, який відбувається в Україні і розуміли, що Крим для нас такий самий важливий, такий самий український, як для них їхні частини земель, країв, повітів тощо", — підсумував Стефанчук.

Кримська платформа — ініційований Україною міжнародний координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людини, сприяння деокупації півострова, зміцнення європейської та глобальної безпеки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook