​​Український суд визнав колишнього депутата Севастопольської міської ради 6 скликання винним у вчиненні державної зради. Його заочно засудили до 11 років позбавлення волі.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК та м.Севастополя.

Слідство встановило, що у березні 2014 року засуджений, спільно з іншими депутатами, з метою приховання факту окупації півострова збройними силами РФ, проголосував за прийняття ряду незаконних рішень. Зокрема, "Про проведення загальнокримського референдуму", "Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя", які легітимізували збройну окупацію півострова.

"Продовжуючи реалізацію злочинних намірів та планів держави-окупанта, колишній депутат віддав свій голос за підтримку рішення про звернення до РФ з пропозицією про прийняття міста Севастополя до її складу, а також про перейменування Севастопольської міськради у "Законодавчі збори міста Севастополя"", — йдеться у повідомленні прокуратури.

За інформацією головного управління СБУ в АРК, фігурант був очільником Севастопольської міської організації "Партія регіонів".

"Вів активну агітаційну діяльність та закликав кримчан брати участь у псевдореферендумі. За вірну службу кремлівському режиму зрадник отримав "посаду" в окупаційному "Законодавчому зібранні м. Севастополь", — йдеться у повідомленні.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 111 ККУдержавна зрада.

У відомстві не називають імені засудженого, проте Суспільне Крим з власних джерел стало відомо, що йдеться про Харуту Миколу Петровича.

Оскільки він перебуває на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook