До 8 років позбавлення волі засудили окупаційну голову виборчої комісії з Криму

Спажакіна Наталія. Джерела Суспільне Крим

​​Заочний вирок отримала окупаційна голова дільничної виборчої комісії однієї з виборчих дільниць у Криму. Її визнали винною у колабораційній діяльностіч. 5 ст. 111-1 КК України та засудили до 8 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із державною службою та місцевим самоврядуванням, на 12 років.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та м.Севастополь.

Прокурори у суді довели, що після окупації півострова засуджена добровільно почала працювати в окупаційних органах влади. Зокрема, у липні 2022 року обійняла посаду так званої "голови дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 67 міста Джанкой Республіки Крим". До цього, з 2014 року, вона працювала в окупаційній адміністрації м. Джанкой.

"Своїми діями засуджена сприяла реалізації політики окупаційної влади держави-агресора на тимчасово окупованому півострові, забезпечуючи проведення незаконних виборчих процесів РФ в Криму", — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ в АРК, засуджена сприяла "легалізації" окупаційного режиму на окупованому півострові. Крім того, вона веде активну пропагандистську діяльність серед кримських дітей.

"Зафіксовано, що колаборантка проводила так звані "виховні зустрічі" зі школярами. Під час цих "заходів" вона поширювала російську пропаганду та псевдоісторію", — йдеться у повідомленні.

Оскільки засуджена перебуває на тимчасово окупованій території, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти нашої держави.

У прокуратурі не називають імені засудженої, проте Суспільне Крим з власних джерел стало відомо, що йдеться про Спажакіну Наталію.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook