Впровадження освітніх стандартів РФ в окупованому Криму: СБУ повідомило про підозру "освітянці"

СБУ. Ілюстративне фото. depositphotos

СБУ повідомило про підозру у колабораційній діяльності ч.3 ст. 111-1 КК Українигромадянці України, яка впроваджує стандарти освіти держави-агресора в школах окупованого Криму. Їй загрожує до 3 років позбавлення волі.

Про це повідомляє пресслужба відомства у Facebook.

Підозру, як повідомили правоохоронці, отримала так звана завідуюча окупаційного Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників Катерина Крижко.

За даними слідства, у 2022 році підозрювана ввійшла до складу "робочої групи", яка має впровадити в школах окупованого Криму кремлівську програму "патріотичного" виховання. Під керівництвом Крижко, як підкреслили у СБУ, були створені спеціальні "методичні" матеріали для вчителів, що працюють в окупованому Криму.

Фігурантка справи, як повідомили правоохоронці, регулярно проводить так звані семінари з підвищення кваліфікації, під час яких вчителі відпрацьовують навички поширення російської пропаганди.

"Основана мета таких "заходів" навчити освітян прищеплювати дітям ненависть до України", — наголосили в СБУ.

Також, як стало відомо з матеріалів справи, Крижко у 2023 році була нагороджена окупаційною владою за вірну службу окупаційному режиму і отримала звання "заслужений працівник освіти".

Слідчі Служби безпеки України повідомили жінці про підозру ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україниколабораційна діяльність.

У СБУ пояснили, що оскільки зловмисниця перебуває на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook