Перше кримінальне провадження про порушення законів і звичаїв війни: Верховний Суд залишив вирок військкому з Криму

Військовий комісар з Криму Олександр Кабашний, який здійснював незаконний призов кримчан до ЗС РФ. Фото: Telegram/Прокуратура АР Крим та м. Севастополя

Верховний Суд розглянув перше в Україні кримінальне провадження щодо порушення законів і звичаїв війни та залишив без змін вирок у вигляді 8 років позбавлення волі щодо військового комісара з окупованого Криму Олександра Кабашного, який здійснював незаконний призов кримчан до ЗС РФ.

Про це повідомила прокуратура АР Крим та м. Севастополя на своєму каналі у Telegram.

Так, вироком суду першої інстанції, залишеного без змін ухвалою апеляційного суду, Кабашного визнано винним у порушенні законів та звичаї війни за ч. 1 ст. 438 ККУ. Його засудили до 8 років ув'язнення.

"Прокуратурою автономії у судах всіх інстанцій доведено, що на посаді "військового комісара м. Феодосія та Кіровського району Республіки Крим" засуджений, виконуючи завдання РФ, здійснював незаконний примусовий призов громадян України в Криму до лав збройних сил держави-окупанта", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, засуджений протягом 2019-2020 років планував та організовував проведення незаконних призовних кампаній у Криму. Це воєнний злочин та серйозне порушення Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

"Рішення Верховного Суду – це надзвичайно вагомий прецедент у сфері кримінальної юстиції, що забезпечить формування сталої та єдиної судової практики щодо воєнних злочинів цієї категорії. Це дійсно доводить здатність української правоохоронної системи та системи правосуддя притягнути до відповідальності воєнних злочинців відповідного рівня", — сказав керівник прокуратури АРК Ігор Поночовний.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook