СБУ повідомила про підозру 14 підприємцям із Криму, які співпрацюють з РФ

Ялта, Крим. Ілюстративне фото. РІА "Новости Крым"

Служба безпеки України в АР Крим повідомила про підозру 14 кримським підприємцям, які ведуть господарську діяльність у співпраці з РФ. Їм загрожує до 5 років позбавлення волі за колабораційну діяльність.

Про це йдеться у пресслужбі відомства на сторінці у Facebook.

За даними слідства, у 2023 році 14 підприємців півострову уклали злочинні "контракти" з окупаційними установами. Зокрема, троє із підозрюваних займаються будівельним бізнесом й забезпечували житлом працівників окупаційного слідчого комітету та так званої прокуратури Республіки Крим. Інші співпрацювали також з окупаційними кримськими установами, у тому числі з МВС та МНС РК, а також з управлінням Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополі тощо.

Йдеться про ТОВ: "СК Консоль-Строй ЛТД", "Навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства", "Торговий дім "Автопродукт", "Розквіт", "ТУ БІ СОФТ2, "ФІРМА ЛЕДІ +", "Спеціалізований забудовник будівельна компанія Статус "Жовтий Діамант"", "Зодіак-Альфа", "Будівельна компанія "БУЮК-АС"" та "АВТОДЕЛЬ ГАЗ"

Також серед викритих колаборантів житель міста Севастополь, який з 2020 року регулярно співпрацює з окупаційною владою Криму, а у 2023 році пішов на співпрацю з окупаційною владою Запорізької області та займався встановленням сигналізацій для так званої прокуратури регіону.

У СБУ зазначили, що колаборанти сплачували до бюджету РФ мільйони рублів у вигляді "податків" і "зборів", матеріально підтримуючи російську агресію.

На підставі зібраних доказів їм заочно повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook