Україна заочно засудила ексзаступника окупаційного прокурора в Криму за державну зраду

Колишнього "заступника Сімферопольського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері" визнали винним у вчиненні державної зрадич. 1 ст. 111 КК України та заочно засудили до 13 років позбавлення волі.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя 29 квітня.

"Прокурорами в суді доведено, що після окупації півострова засуджений зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на службу до ворога. У березні 2014 року він обійняв посаду "заступника прокурора Сімферопольської міжрайонної природоохоронної прокуратури Республіки Крим", — заявили у відомстві.

Зазначається, що засуджений виконував незаконні накази та розпорядження "керівництва" "прокуратури Республіки Крим".

"Своїми діями "прокурор" допомагав країні-агресору та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету та територіальній цілісності", — йдеться у повідомленні.

Прокуратура нагадала, що наразі засуджено 5 колишніх "прокурорів" з Криму, діяльність яких призвела до посилення заходів окупації півострова.

Вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Водночас початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання, роз'яснюють у прокуратурі АР Крим та м. Севастополя.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook