Окупаційним керівникам виборчих комісій в Криму повідомили про підозру: їм загрожує до 10 років ув'язнення

Двом керівникам "виборчих комісій" в окупованому Криму повідомили про підозру у колабораційній діяльностіч. 5 ст. 111-1 КК України, оскільки вони сприяли проведенню незаконних виборів президента РФ на півострові. Їм загрожує до 10 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 15 років, а також конфіскація майна.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя 19 квітня.

Йдеться про "заступницю голови виборчої комісії Республіки Крим" та "голову територіальної виборчої комісії Залізничного району м. Сімферополя".

"Встановлено, що громадяни України, обіймаючи вказані посади, з грудня 2023 року почали організацію та підготовку до незаконного проведення 15-17 березня 2024 року виборів президента РФ на окупованому півострові", — зазначили у відомстві.

Головне управління СБУ в АР Крим повідомило у Facebook, що мова йде про незаконні дії Ірини Гузєєвої та Артура Бабака.

Зазначається, що Гузєєва залучила більше 4 тисяч своїх підлеглих для проведення "поквартирного інформування" кримчан. Водночас Бабак призначав очільників і затверджував склад "дільничних виборчих комісій", а також вів активну пропагандистську діяльність серед молоді в Криму, регулярно проводячи "дні юного виборця" та "пізнавально-патріотичні години".

"Під час цих "заходів" прокремлівські агітатори чинили тиск на виборців, а також збирали інформацію про кримчан незгодних з окупаційним режимом", — повідомила СБУ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook