Сили оборони України завдали "скоординовану серію ударів" по авіації та ППО Росії – ISW

Вибухи та пожежа в окупованому Джанкої, 17 квітня 2024 року. Фото: Telegram/ЧП Крым

Удари Сил оборони України по російських цілях у Криму та на території РФ являють собою "досить скоординовану та широкомасштабну серію ударів, спрямовану саме проти російської авіації, протиповітряної оборони та засобів радіолокаційного виявлення".

Про це у своєму новому звіті пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Українські удари по російських авіаційних об'єктах в окупованому Криму, а також на території Росії, як видається, являють собою досить скоординовану і широкомасштабну серію ударів, спрямованих на російську авіацію, ППО та засоби радіолокаційного виявлення" — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в ніч із 16 на 17 квітня українські військові завдали удару по військовому аеродрому РФ в окупованому Джанкої.

Також, за повідомленням Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, 17 квітня українські безпілотники атакували 590-й окремий радіотехнічний вузол військової частини 84680, розташований в російському місті Ковилкіно в регіоні Мордовія.

Крім того, ГУР заявило 17 квітня, що російський вертоліт Мі-8 був знищений на аеродромі "Кряж" у Самарі.

В ISW зазначили, що наразі не можуть самостійно підтвердити тип боєприпасів, які використовували українські сили під час удару по військовому аеродрому у Джанкої, а також ступінь пошкоджень, завданих цим ударом.

Що відомо про вибухи в окупованому Джанкої вночі 17 квітня

Вночі 17 квітня кримські Telegram-канали поширили інформацію про вибухи в районі військового аеродрому росіян у Джанкої. Місцевий житель в коментарі Суспільне Крим підтвердив, що чув серію вибухів. Пізніше окупаційна влада перекрила автомобільний рух в тому районі.

"Джанкой" — аеродром в окупованому Криму, де дислокується 39-й гелікоптерний полк 27-ї змішаної авіаційної дивізії 4-го командування ВПС РФ та ППО Південного військового округу РФ, три авіаційні ескадрильї. На аеродромі можуть базуватися військові гелікоптери Мі-8, Мі-35М, Мі-28, Ка-52, а також гелікоптери державної прикордонної служби ФСБ РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook