В окупованому Джанкої було чутно не лише вибухи, а й вторинну детонацію — військовий експерт

Ексклюзивно
Вибухи та пожежа в окупованому Джанкої, 17 квітня 2024 року. Фото: Telegram/Крымский ветер

Вночі 17 квітня у Джанкої на військовому аеродромі окупантів пролунала серія вибухів. Військовий експерт Владислав Селезньов заявив, що чутно було не лише вибухи, а й детонацію, в тому числі вторинну.

Про це він повідомив в коментарі Суспільне Крим.

"Сьогодні о 03:30 ночі сталася бавовна на території військового летовища, що знаходиться поблизу населеного пункту Джанкой. Чутно було не лише бавовну, а й детонацію. Є вже чимало фото та відео підтверджень того, що була, в тому числі, вторинна детонація. Тамтешні повідомляють, що нібито вибухнув балон на автомобілі — газовий балон. Але очевидно, що це все маячня та брехня. Зараз мережею Інтернет поширюється чимало чуток. Я пропоную трохи почекати, коли ми будемо знати верифіковано інформацію від української розвідки щодо наслідків тієї бавовни", — розповів Селезньов.

Він зазначив, що на території летовища у Джанкої дислокувались не лише деякі підрозділи російської окупаційної армії, вертолітного полку чи ескадрильї. Там також знаходились відновлювальні майстерні, невеликі склади з боєприпасами, пункт управління зв'язку російського окупаційного контингенту, який прикриває з півночі територію ТОТ Криму.

"Бавовна сталася і це очевидно. Тому що, свого часу, президент Володимир Зеленський говорив, що 2024 рік буде роком особливої уваги Сил оборони України до військових об'єктів на території ТОТ Криму. Говорити про знищення військового об'єкта та його результати ще зарано", — наголосив Селезньов.

За словами військового експерта, над окупованим Джанкоєм сьогодні хмарно, тому не варто очікувати супутникових знімків. Проте у Джанкої працюють кримські партизани.

"Вони зможуть поінформувати наші спецслужби, нашу розвідку щодо результатів цієї бавовни. Зараз у Джанкої проводяться контррозвідувальні заходи, перекрито деякі дороги — ті, які межують з військовим летовищем. І досить нервово поводяться тамтешні гауляйтери. Якби наслідки були не такими серйозними, навряд чи б така реакція була у тамтешніх чиновників. Але ж наслідки є", — резюмував він.

Владислав Селезньов наголосив, що у Джанкої досить потужна ППО, зокрема там знаходиться батарея С-400 — найсучасніший комплекс РФ.

"Але, як бачимо, і він не спромігся надійно захистити цей військовий об'єкт", — зазначив він.

Він також розповів, що на аеродромі у Джанкої базувалися щонайменше чотири штурмових Су-25 і 12 вертольотів Мі-28 та Ка-52 — це вертольоти та штурмовики, які використовувалися для нанесення ударів по позиціях українських військових, які діють на території Запорізької та Херсонської областей.

"Українські Сили оборони поки що не верифікували інформацію. Але тамтешні мешканці повідомляють, що звуки прильотів були різним. У першому випадку йшлося про балістику. Росіяни натякають на те, що то була ракета типу АTACMS, а потім був приліт якоїсь крилатої ракети — чи Storm Shadow, чи SCALP. Але це все припущення. Але росіяни поки що не визнають факт прильоту ракет по території цього військового об'єкту. І не факт, що вони зроблять цю інформацію публічною", — підсумував Владислав Селезньов.

Нагадаємо, в березні OSINT-дослідник MT Anderson у своєму акаунті в Х опублікував супутникові знімки аеродрому у Джанкої. Тоді було виявлено десять російських ударних вертольотів Мі-28 та два Ка-52, а також чотири штурмовики Су-25. Крім того, окупанти намалювали на асфальті фейковий Мі-28.

Військовий експерт Іван Ступак повідомив Суспільне Крим, що на військовому аеродромі у Джанкої знаходився склад з ракетами "Циркон". Він припустив, що ціллю був склад з цими ракетами, але достеменно невідомо що і в яких обсягах було знищено.

"Якщо підтвердиться знищення складу з "Цирконами" і гелікоптери, і літаки, то це дійсно буде болюче для росіян. Це об'єкт з високою доданою вартістю. Знищення літаків, які несуть керовані авіабомби — захищає життя наших військових, не знищуються наші позиції, не наступають росіяни", — наголосив він.

Ступак також зазначив, що окупанти зараз шукатимуть людей, які знаходились поблизу локації протягом доби, зокрема вираховувати за сотовими даними, проводити опитування та переглядати камери відеоспостереження.

"Є загиблі серед пілотів, які там перебували. Хочу вірити, що там дійсно загинула велика кількість пілотів. Чим більше пілотів росіян гине, кваліфікованих, тим менш кваліфікованих вони змушені відправляти. Менш кваліфіковані не можуть виконувати ті завдання, які на них покладають. Таким чином будуть нести більше втрат від українського ППО", — підсумував військовий експерт.

Що відомо про вибухи в окупованому Джанкої вночі 17 квітня

Вночі 17 квітня кримські Telegram-канали поширили інформацію про вибухи в районі військового аеродрому росіян у Джанкої. Місцевий житель в коментарі Суспільне Крим підтвердив, що чув серію вибухів. Пізніше окупаційна влада перекрила автомобільний рух в тому районі.

"Джанкой" — аеродром в окупованому Криму, де дислокується 39-й гелікоптерний полк 27-ї змішаної авіаційної дивізії 4-го командування ВПС РФ та ППО Південного військового округу РФ, три авіаційні ескадрильї. На аеродромі можуть базуватися військові гелікоптери Мі-8, Мі-35М, Мі-28, Ка-52, а також гелікоптери державної прикордонної служби ФСБ РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook