Перейти до основного змісту

На Буковині зростає кількість пролікованих онкохворих: за рік понад 15 тисяч випадків

У Чернівецькій області щороку збільшується кількість людей, які отримують лікування від онкозахворювань. Якщо у 2020 році пролікували майже 9 тисяч пацієнтів, то у 2024 році ця цифра зросла до понад 15 тисяч.

Про це Суспільному розповів генеральний директор "Буковинського клінічного онкологічного центру" Ігор Малишевський.

Чому зростає кількість пролікованих онкохворих

За словами Малишевського, кількість пролікованих пацієнтів зросла завдяки:

  • Співпраці з сімейними лікарями – вони активніше направляють пацієнтів на обстеження.
  • Створенню спеціального підрозділу в лікарні, який допомагає пацієнтам отримати необхідне лікування.
  • Виїздам лікарів у громади – щоп’ятниці онкологи консультують жителів у сільських амбулаторіях і поліклініках.
  • Покращенню обладнання – онкохворі в області можуть отримати комплекс терапії: променеву терапію, хіміотерапію та хірургічне лікування.

Онкологія у жінок

Серед жінок найчастіше діагностують рак статевих органів (248 випадків минулоріч). Основним фактором ризику раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ), який передається статевим шляхом.

Рак молочної залози займає друге місце (212 випадків). Його основна ознака — ущільнення у грудях, яке можна виявити самостійно при пальпації. У разі виявлення підозрілих змін необхідно звернутися до мамолога.

Також у жінок часто діагностують рак шкіри (163 випадки). Фактори ризику — ВПЛ, куріння, робота з токсичними речовинами, спадковість, а також відсутність захисту від ультрафіолету при засмаганні.

Рак органів травлення та очеревини виявили у 160 жінок. Основними причинами є генетична схильність, куріння, зловживання алкоголем, а також хронічні захворювання (гастрит, гепатит, виразкова хвороба).

Онкологія у чоловіків

У чоловіків найчастіше діагностують рак органів травлення та очеревини — 283 випадки.

Рак органів дихання виявили у 171 чоловіка. Основні симптоми — тривалий кашель, кровохаркання, біль у грудях, задишка, осиплість голосу, часті бронхіти та пневмонії.

На третьому місці — злоякісні новоутворення чоловічих статевих органів (165 випадків). До факторів ризику належать: порушення гігієни, хронічні запальні захворювання, куріння та ВПЛ.

Рак шкіри цього року вперше діагностували у 118 чоловіків.

Також серед чоловіків і жінок реєстрували й інші види онкології, але вони зустрічалися рідше.

Куди звертатися при підозрах на рак?

  • У разі появи будь-яких підозрілих симптомів необхідно проконсультуватися з онкологом для ранньої діагностики та вчасного лікування.
  • Через те, що серед жінок найчастіше діагностують рак статевих органів, їм важливо раз в рік проходити огляди у гінеколога та мамолога.
  • Чоловікам при підозрі на онкологію статевих органів слід звертатися до уролога, а при симптомах раку легень — до пульмонолога чи онколога.

Що відомо про онкозахворювання на Буковині

Станом на кінець 2024 року в Чернівецькій області є понад 27 тисяч онкологічних хворих.

Для порівняння, у 2021 році цей показник становив 23 486, у 2022 році — 24 824, а у 2023 році — 25 910.

За словами Ігоря Малишевського, пік захворюваності на онкозахворювання серед чоловіків і жінок у Чернівецькій області припадає на вікову категорію 60-64 роки, але тенденція до зростання помітна вже з 30-34 років.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції