Перейти до основного змісту

На одній з вулиць Чернівців утворились одразу три стихійні сміттєзвалища: хто їх має прибирати

На вулиці Маріупольській у Чернівцях утворились три стихійні сміттєзвалища. Раніше люди викидали будівельне сміття, сухе листя та гілки дерев у великогабаритні контейнери. Проте деякі мешканці вулиці кажуть, що зараз їм немає куди викидати це сміття, бо нещодавно великі контейнери забрали й залишили звичайні. Через це утворюються сміттєзвалища, що загороджують тротуари й частину дороги. Суспільне Чернівці розповідає, хто відповідальний за ліквідацію сміттєзвалищ.

Біля ряду контейнерів для сміття — мішки з будівельними відходами, сухе листя та гілля. Чернівчанка Оксана каже, що це ніхто не прибирає упродовж приблизно трьох тижнів.

"Це неможливо, це запах страшенний, звісно, тут шкідники заводяться – щурі, миші. Воно просто накидується і накидується, листя гниє. Тобто у нас закликають людей не спалювати листя, мабуть, його нема де викидати, то люди приїжджають сюди і просто викидають", – розповідає чернівчанка Оксана.

Сміття на вулиці Маріупольській. Суспільне Чернівці/Анастасія Лупашку

Чернівчанка Жанна розповідає, що через те, що сміття загородило тротуар, треба виходити на проїжджу частину.

"І це недобре, особливо, коли перекрита вулиця Сторожинецька і тут пожвавився рух", — розповідає Жанна.

У 2020 році через велику кількість стихійних сміттєзвалищ у місті встановили великогабаритні контейнери. Їх розмістили обмежену кількість і на різних вулицях. Та постійно змінюють їхнє розташування, яке визначає спеціальна комісія, розповів Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль. Водночас прибирання сміття поза контейнерами не входить у тариф.

"Ми розуміємо, що закласти все місто такими контейнерами неможливо і визначається за принципом, де найбільше утворюються такі майданчики. Звичайно, що хотілося б, щоб їх було більше, але це буде коштувати дорожче громаді, громадянам нашого міста і, звичайно, що це вплине на естетичний вигляд", – каже Крохмаль.

За його словами, наразі стихійні сміттєзвалища усувають коштом міської ради. Цьогоріч на це передбачили три мільйони гривень.

Сміття на вулиці Маріупольській. Суспільне Чернівці/Анастасія Лупашку

Водночас через зміни до законодавства тепер опале листя та гілля можна включати у тариф з вивезення сміття, каже Крохмаль. Тому у міськраді планують переглянути тариф.

Поки невідомо, на скільки та коли зросте вартість послуги. Однак після цього компанії, які вивозять сміття, повинні будуть не допускати утворення стихійних сміттєзвалищ.

Топ дня

Вибір редакції