У Чернівецькій громаді проживає майже 41 тисяча переселенців. Від початку року понад 2400 людей отримали статус ВПО. Серед основних запитів вони називають питання житла, працевлаштування, соціальні потреби, гуманітарну допомогу. У межах програми інтеграції переселенців їм надають соціальну та психологічну підтримку, організовують заходи, виїжджають до родин, забезпечують послуги лазні.
Суспільне Чернівці розповідає, як у громаді підтримують та сприяють інтеграції переселенців. Інформацію надали у міському департаменті соціальної політики.
Послуги лазні та гуманітарна допомога
Переселенці мають можливість скористатися послугами лазень на вулицях Турецькій, 34 та Пилипа Орлика, 1В. Від початку року на це витратили майже 172 тисячі гривень з міського бюджету.
Люди продовжують звертатися за гуманітарною допомогою. Від початку року було три тисячі таких звернень до департаменту. Їм надавали продукти та засоби гігієни. Переселенці отримали майже 770 наборів. Допомагали міжнародні та громадські організації, а також благодійні фонди.
Соціальна і психологічна підтримка
У центрі допомоги врятованим надають юридичну, соціальну і психологічну підтримку. Майже 90% відвідувачів – переселенці. Вони приходять за індивідуальними консультаціями психолога, груповими заняттями, арт-терапією. У центрі соціальні працівники консультують щодо поселення, працевлаштування, гуманітарної допомоги.
Від початку року працівники центру підтримки переселенців відвідали майже 150 родин, які вимушено через війну приїхали на Буковину. Зазвичай такі виїзди роблять, аби розповісти людям, на які послуги вони мають право. Зокрема, розповідають, як встановити статус дітям, які постраждали від війни. Наразі були у 135 родин, щоби зробити оцінку та подати документи для оформлення цього статусу. У родинах виховують більше 170 дітей.
Працевлаштування
На початку року в коментарі Суспільному заступниця директора міського департаменту соцполітики Марина Скрипник розповідала, що опитали орієнтовно 650 переселенців. Серед проблем люди називали – житло та працевлаштування, бо виплат від держави недостатньо для життя.
За інформацією міської філії центру зайнятості, наразі в громаді є більше 900 зареєстрованих безробітних переселенців. Їм виплатили допомогу у розмірі більше 3 мільйонів гривень. Від початку року працевлаштувалися 170 переселенців.
Житло
У Чернівецькій громаді переселенці проживають у модульних містечках та прихистках.
Водночас ще понад дві тисячі переселенців потребують житла.
Цьогоріч облаштували 16 кімнат для переселенців у приміщенні на вулиці Шкільній, 25. Зробили це за майже 830 тисяч євро від Європейського союзу. За умовами договору переселенці можуть проживати там рік, а за потреби продовжити договір. Проживання у прихистку безкоштовне, сплачувати потрібно за комунальні послуги. У департаменті повідомили, що за рішенням виконкому там проживають 34 переселенці.
Минулоріч у відділенні денного перебування для людей з інвалідністю на вулиці Івана Підкови, 7А облаштували 24 ліжкомісця. Наразі там проживає 21 переселенець, який має інвалідність.
Водночас у Чернівцях планують збудувати два багатоквартирні будинки на вулиці Богдана Лепкого для переселенців.
Заходи для адаптації та інтеграції переселенців
За програмою інтеграції для переселенців організовують заходи в межах різних центрів у Чернівцях. Йдеться про психологічну підтримку, тренінги, освітні зустрічі.
В університеті третього віку вивчають мови, психологію, літературу, комп'ютерну грамотність. Від початку року його відвідало більше 350 переселенців.
"ВОНА хаб" відвідує 50% переселенок. Проєкт створили для тих, хто хоче розвивати фінансову спроможність і розвиватися у певній професії. До нього можуть звертатися зокрема ті переселенки, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства. Жінки проходять професійні курси, щоби опанувати нову професію, вони отримують безкоштовну консультацію з питань пошуку роботи і започаткування бізнесу, психологічної підтримки під час працевлаштування і адаптації на новому місці.
У хабі "Вільна" жінки та дівчата отримують професійні навички, відвідують тренінги для саморозвитку та самовдосконалення, а також проходять групові та індивідуальні сесії з психологом. 75% відвідувачок цього простору – переселенки.
У резиденції молоді організовують просвітницькі заходи, зустрічі з психологом, тренінги, екскурсії, квести. Від початку року серед відвідувачів була понад тисяча переселенців.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини