За понад рік з впровадження безготівкової оплати проїзду в електротранспорті Чернівців тролейбусному управлінню відшкодували понад 74 мільйони гривень за проїзд пільговиків. Водночас пасажирів, які їздили на пільгових умовах, стало на понад пів мільйона менше.
Про це йдеться у відповіді міського департаменту транспорту на запит Суспільного.
Безготівкова оплата запрацювала у тролейбусах міста торік у червні. Відтоді з міського бюджету ЧТУ компенсували понад 74 мільйони гривень за проїзд пасажирів, які скористалися у тролейбусах транспортною карткою "Пільгова". Це на майже 12,5 мільйона більше ніж, у 2022 році та за 5 місяців минулого року.
Водночас, якщо за рік до впровадження електронного квитка пільговиків у тролейбусах нараховували орієнтовно 6,4 мільйона, то наразі їх 5,9 мільйона.
"Кількість пільговиків справді зменшилася. Але сума відшкодування зросла, зокрема, бо зріс тариф. Якщо раніше ми відшкодовували за пільговика вісім гривень, то зараз дванадцять. Також ми розширюємося й обслуговуємо більше маршрутів", – розповів Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль.
Як компенсують за проїзд пільговиків
На комунальних маршрутах є валідатори, тому тролейбусному управлінню гроші відшкодовують за тарифом за кожного пасажира, який користується пільговою транспортною карткою.
У відповіді на запит йдеться, що сума компенсації за проїзд пільговиків на одному автобусному маршруті, де встановлені валідатори, залежить від протяжності маршруту. В середньому це становить від 45 до 115 тисяч гривень в місяць.
Приватним перевізникам, у транспорті яких немає валідатора, компенсують 30% від сидячих місць на пільгових маршрутах. Ця частка також залежить від кількості рейсів та тарифу.
Крім того, за проїзд пільговиків з області відшкодовують з бюджету громад, які уклали про це договір з підприємством. Наразі таких громад дев'ять.
Коли будуть валідатори у приватних перевізників
Загалом приватні перевізники уклали договори на встановлення 69 валідаторів в автобусах. Зокрема, перші валідатори можуть з'явитися на автобусному маршруті №39. Перевізник може отримати обладнання за два тижні.
Ще 12 перевізників, які погодилися встановити валідатори, наразі не уклали договори з банком. Це затримує налаштування програмного забезпечення, повідомили Суспільному у пресцентрі оператора безготівкового проїзду у Чернівцях, підприємства IQ Ticket.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини