Ще дві громади на Буковині будуть відшкодовувати проїзд пільговиків у транспорті

Громадський транспорт Чернівці. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

Кам’янецька та Острицька громади Чернівецької області планують укласти договори на безплатний проїзд своїх пільговиків у громадському транспорті Чернівців. Коли громади укладуть договори, жителі зможуть подати заявку на виготовлення транспортної картки та отримати її у місцевому ЦНАПі.

Пільговий проїзд для жителів Камʼянецької громади

Голова Кам’янецької громади Василь Загарюк розповів Суспільному, що жителі громади, які мають пільги, зможуть їздити безплатно, а гроші за їхній проїзд буде відшкодовувати громада. Одна людина зможе отримати 90 безкоштовних поїздок на рік.

“Вчора на виконкомі ми підняли це питання, бо у нашому списку вже є люди, які звертались з цим. Будемо купляти пільгові картки тим, кому це справді потрібно”, — каже Загарюк.

За проїзд будуть відшкодовувати тим пільговим категоріям, чия соціальна виплата не перевищує чотири тисячі гривень.

“В кого більше грошей, ті можуть самі себе забезпечувати, я думаю. А відшкодовувати за проїзд будемо і пенсіонерам, і людям з інвалідністю, військовослужбовцям та іншим”, — каже Загарюк.

Для цього жителі громади мають подати заявку на виготовлення транспортної картки "Пільгова" та отримати її у місцевому центрі надання адміністративних послуг. Ця послуга запрацює, як тільки виготовлять пільгові картки, розповідає Загарюк.

Коли Острицька громада укладе договір

У Острицькій громаді також будуть відшкодовувати за проїзд пільговим категоріям населення, повідомив Суспільному голова Острицької громади Василь Цуркан. Громада планує укласти договір приблизно через два-три місяці.

"Ми прийняли таке положення, але ще обговоримо це питання на сесії в порядку денному. Все залежить від бюджету, бо доходу немає, але працюємо у цьому напрямку", — каже Цуркан.

Які громади вже уклали договори з ЧТУ

Договори на компенсацію проїзду пільговиків з тролейбусним управлінням вже уклали Чагорська, Кіцманська, Глибоцька, Волоківська, Неполоковецька, Мамаївська, Вашківецька, Великокучурівська та Вижницька громади. Право на безплатний проїзд мають ті пільговики, які отримали персоналізовану транспортну картку.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.