Як буковинці можуть економити електроенергію та чому в обленерго закликають до цього

У Чернівціобленерго закликають буковинців зменшувати споживання електроенергії у пікові години, а саме з 19:00 до 22:00. Це потрібно, щоб зменшити навантаження на енергосистему в Україні, яка постраждала після масованих обстрілів російської армії.

Про це Суспільному повідомили у пресцентрі Чернівціобленерго.

Чому важливо економити електроенергію

Енергосистема працює безпечно тоді, коли у ній зберігається рівновага між споживанням та виробництвом. Коли споживання зростає, а збільшити відповідно виробництво неможливо, енергетики вдаються до обмежень споживання. Інакше обладнання може пошкодитись.

"Навіть у цій ситуації не можна нехтувати ремонтом, під час якого електростанції готують обладнання до наступного опалювального періоду. Для цього роботу частини обладнання треба зупиняти, що зменшує можливості електростанцій виробляти електрику".

Як економити електроенергію у побутових умовах

  • не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно,
  • користуватись енерговитратною побутовою технікою вночі або вдень,
  • вимикати світло, коли воно більше не потрібне або, коли виходите з приміщення,
  • замінити звичайні лампи розжарювання на економні,
  • не вмикати комп'ютер чи телевізор, аби працював на фоні,
  • не залишати прилади увімкненими у мережу в режимі очікування,
  • відкласти використання електроприладів, без яких зараз можна обійтись: електрогрилі, тостери, праски, відпарювачі тощо, або замінити їх.

Які електроприлади споживають найбільше електроенергії

У пресцентрі кажуть, що найбільш енерговитратними є електроплита, індукційна плита, тепла підлога, сушильна машина, електродухова шафа, кондиціонер, бойлер, пральна машина, масляний нагрівач, пилосос, електрочайник та праска.

Що відомо про стан енергосистеми

  • У березні 2024 року Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. 22 березня росіяни вдарили по ДніпроГЕС. 11 квітня РФ здійснила атаку на об'єкти критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях. У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. У "Центренерго" уточнили, що повністю знищено Трипільську ТЕС.
  • Через останні масовані обстріли "Укренерго" просить усіх українців обмежити енергоспоживання у вечірній час.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.