Перейти до основного змісту

Частина жителів Чернівців мають оновити дані у реєстрі: для чого

У Чернівцях та двох селах, які входять до громади, почали оновлювати дані про чисельність населення. Це роблять, щоб розуміти, чи потрібно повертати грошійдеться про міжбюджетні трансферти — гроші, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого з міського бюджету в державний. Зокрема, через показник індексу податкоспроможності.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця директора управління фінансів Чернівецької міськради Світлана Адамович.

Для чого оновлюють дані

За словами Адамович, кількість жителів у громаді впливає на показник, за яким розраховують, чи мають з бюджету громади повертати гроші у державний. А щодо кількості жителів Чернівців є розбіжність у понад 67 тисяч людей.

Зокрема, у реєстрі громади на порталі Державної міграційної служби понад 200 тисяч людей. Проте за даними статистики — майже 270 тисяч жителів (станом на січень 2022 року).

"Міжбюджетні трансфертиМіжбюджетні трансферти — гроші, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого є у вигляді базової та реверсної дотації. Базова — це коли місцевий бюджет отримує гроші з державного бюджету на безповоротній основі. Коли ж місцевий бюджет віддає гроші, то це називається "реверс", тобто повернення. Обидва трансферти залежать від так званого "показника індексу податкоспроможності".

Є чисельність населення в місті. Розраховується, скільки ПДФОподаток на прибуток припадає на одного жителя. По Україні виводиться усереднений показник. І якщо цей показник у будь-якій громаді вищий від усередненого по Україні на 10%, починає рахуватися реверсна дотація. Місто й громади починають віддавати гроші до державного бюджету", — каже Адамович.

Скільки грошей може втратити місто, наразі невідомо.

Для того, щоб сума повернення була меншою, дані про платників податків в громаді оновлюють. Це мають зробити до серпня 2025 року. Дані про вимушених переселенців не оновлюють, тому що ці дані входять до окремої категорії розрахунку, каже Адамович.

Як оновлюють дані

За словами Адамович, оновлювати реєстр почали з виконавчих органів, комунальних підприємств та бюджетних установ. Так, батьків дітей, які ходять до дитячих садочків чи в школу, просять оновити дані в реєстрі через застосунок "Дія" або в міському ЦНАПі.

Також фінансове управління звернулося до ОСББ та житлово-будівельних кооперативів в громаді, які не передали дані до бази міста.

Як жителям оновити дані в Реєстрі громади

Після оновлення даних в реєстрі, людині надають витяг про реєстрацію місця проживання. Діти старше 14 років мають отримати його самостійно. Витяг можна зробити в додатку "Дія". Для цього потрібно:

  • Обрати в застосунку категорію "Сервіси";
  • Обрати пункт "Місце проживання";
  • Вказати, щодо кого ви хочете отримати витяг;
  • Натиснути "Замовити витяг".

Якщо даних у реєстрі немає, потрібно подати заяву, затверджену електронним підписом в "Дії" або звернутися в ЦНАП за адресою вулиця Героїв Майдану, 7.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції