Понад 4,5 тисячі заявок через "єВідновлення" подали жителі Чернігівщини на початок другого року роботи цієї програми

Житловий сертифікат в дії та контури карти України з позначеною на ній Чернівською областю. Фейсбук Дія

Понад 4,5 тисячі заявок через державну програму "єВідновлення" подали жителі Чернігівщини на початок другого року роботи цієї програми. Це заявки на компенсацію за пошкоджене від воєнних дій житло.

Про це розповів виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня на брифінгу 13 червня.

"З цієї кількості відповідні комісії розглянули і нарахували компенсацію по 2 509 заявам. Це по легким ремонтам, і по майже 130 заявам – це по капітальним ремонтам. Загальна вартість компенсацій по цьому виду виплат становить майже 250 мільйонів гривень", — каже Сергій Куреня.

Жителі Чернігівської області також отримали компенсацію у вигляді житлових сертифікатів. Всього подали 850 заяв. Наразі сформували 371 житловий сертифікат. Загальна сума таких компенсацій – 545 мільйонів гривень.

"Також нещодавно вже розпочався власне процес, який передбачає надання грошових компенсацій на відбудову знищених об'єктів. По цьому виду компенсацій в нас по області всього є 184 заяви від громадян і вже сформованих грошових компенсацій 64. Загальна сума таких компенсацій по грошам на відбудову зараз становить 123 мільйони гривень", — говорить Сергій Куреня.

Нагадаємо, з травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

1 серпня 2023 року стартувала друга черга програми "єВідновлення", в рамках якої відшкодовуватимуть кошти власникам зруйнованого внаслідок бойових дій житла. Перша черга стосувалася відшкодування за ремонт пошкоджених осель.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.