Жодної картини про війну: у Новгороді-Сіверському презентували антидепресивну художню виставку

Жодної картини про війну — у центрі Новгорода-Сіверського відкрили художню виставку під назвою "Відродження". Її організував місцевий аматорський художній клуб "Княжа скарбниця". Це перша виставка після початку повномасштабного вторгнення. Мета заходу — розвіяти депресивний стан у настроях майстрів клубу і жителів прикордоння, які відвідають виставку, каже організаторка Ольга Луговська.

Художниця Тетяна Строганова повернулась з Польщі до України у перші дні повномасштабного вторгнення, коли через Новгород-Сіверщину йшли російські військові колони.

Художниця Тетяна Строганова.

"Я вирішила їхати, бо вдома є сім’я: мати, діти, чоловік. І всі ці страхи за родину… все було вирішено, я приїхала сюди", — згадує жінка.

Картини на виставці – здебільшого пейзажі Новгород-Сіверщини та натюрморти. Сюжети миролюбні.

Пейзажі Новгород-Сіверщини та натюрморти.

"Не можу малювати війну, багато хто з художників малює. Я її бачу я переживаю, а малювати ні. Я хочу малювати наші береги, нашу Десну, наше місто, квіти, людей", — розповідає художниця.

Відвідувачку виставки Олену найбільше вразила картина місцевої художниці Антоніни Юдицької.

"Я ще не розумію сенсу до кінця, але моя думка, що тут намагалися поєднати якось українську культуру з українською природою і показали як з вікна видно природу. При цьому нема стін".

Антоніна Юдицька біля картини.

Свій задум розкриває авторка, розповідаючи, що сюжет картини навіяний спогадами про дитинство, яке вона провела з бабусею.

"Моя бабуся водила мене по гриби, по ягоди. Із самої весни ми жили у лісі. Це урочище називається «Різана баба», там колись зарізали жінку у яру, і ми туди ходили, і там росте трава – купальниця…. Вона мені сказала цю траву не рви, вона у «червоній книзі», я і не рвала. З’єднала натюрморт і пейзаж в одній картині".

Сюжет картини навіяний спогадами про дитинство, яке Антоніна провела з бабусею.

Іншу картину Антоніна Юдицька написала після повномасштабного вторгнення. На ній зображені всі відомі православні храми Новгорода-Сіверського — і ті, що ще існують і зруйновані

Православні храми Новгорода-Сіверського на картині.

Окрім картин на виставці представлені вишивки, вибійки, різьблення, ляльки та інші роботи митців.

"У нас у клубі понад 30 людей, але не кожен вже щось робить. Хочеться, щоб у самих майстрів з’явилась якась наснага, якийсь подих життя. І також для наших містян. У них теж депресивний стан і мало вони хорошого бачать", — зазначає організаторка виставки Ольга Луговська.
Організаторка виставки Ольга Луговська.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.