У Черкасах учні Першої міської гімназії залишились без укриття, оскільки власник приміщення в якому вони ховалися під час повітряних тривог, його продав.
Нині навчальний заклад в пошуках нового сховища, де можуть розмістити 300 учнів середньої школи, розповів директор закладу Сергій Саєнко.
Шукатимуть під час зимових канікул, які починаються з понеділка 16 грудня і триватимуть місяць.
Адреси укриття для кожного класу прописані у спеціальному щоденнику, розповів директор гімназії Сергій Саєнко. Свого сховища не мають, тому під час повномасштабного вторгнення для 738 учнів знайшли чотири приміщення на безоплатних умовах.
"Спочатку від міської влади ми отримали зведений акт найпростіших укриттів і є в списку об’єкти, з якими ми укладали угоди, ось ці угоди знаходяться тут. На тому тижні стало відомо, зателефонував голова ОСББ, і повідомив, що ніби-то приміщення підвальне, де ми знаходимось, продане".
Нині це укриття закрите для відвідування, пояснив директор. Продовжувати навчання в ньому не могли цього тижня і через порив там комунікацій, додала вчителька хімії Ірина Радько. Тому задля безпеки учнів 5-9 класів перевели на дистанційне. Та після канікул сподівається, що матимуть нове приміщення.
"Очне навчання має свої переваги і це очевидно, що для дітей це корисніше, ніж онлайн. Ну звичайно, хочеться, щоб було краще, щоб умови були. Було б взагалі чудово, аби ми могли продовжувати навчання під час тривог, щоб в нас було місце для занять".
Десятикласниця Соломія Гриценко прийшла сьогодні на четвертий урок після оголошення відбою повітряної тривоги. У середній школі відвідувала саме те укриття. Нині — старшокласники переховуються в іншому приміщенні.
"Середня школа йде до "WineTime", а старша школа йде в Плазму. Там обмеження за кількістю людей в кожному сховищі і тому вирішили, що в більше бомбосховище на Грушевського йде середня школа. У Плазмі покраще диванчики, бо на Грушевського там такі лавки, які самі батьки облаштували".
Учениця 10 класу Марія Чигрець додала:
"Для кожного класу була своя секція і це було нормально загалом. Я б не сказала, що було дуже тісно, проте не дуже зручно. У школі мати підвал, сховище — це було б класно".
У цій гімназії у пʼятому та девʼятому класах навчаються два сини вчителя англійської мови Юрія Момота. Тому відсутністю укриття для середньої школи стурбований в першу чергу як батько:
"Було закуплено лінолеум, поставили піддони для дітей, облаштували там, щоб можна було пересидіти повітряну тривогу. Нема укриття — це дуже негативно впливає на дітей, тому що, якщо не буде укриття, то звичайно буде онлайн".
Триста дітей в інші три наявні укриття перевести не можуть, пояснив директор. Оскільки інші сховища розраховані на меншу кількість учнів. Як, наприклад те, що є для перших-других класів.
"У цьому приміщенні є туалет, є все необхідне. Ну це одне з самих комфортних укриттів, які в нас є. Для маленьких ми свідомо його обрали, тому що перші класи досить складно переводити далеко".
Про цю ситуацію повідомили в департамент освіти та гуманітарної політики, говорить Сергій Саєнко. Та відразу розпочали самостійні пошуки нового приміщення.
"Є вже певний варіант, зараз йдуть домовленості. Оскільки починаються сьогодні (13 грудня - ред.) канікули й триватимуть цілий місяць, тому до 10 січня, я думаю, що ми знайдемо відповідне і думаю значно краще укриття", — додав директор.
Укриттями забезпечені всі 35 шкіл Черкас, розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов. Частина має власні приміщення, решта — договори із сусідніми установами чи організаціями, як перша гімназія.
"Перша міська гімназія знаходиться в такій ситуації, що будівля таким чином запроєктована, що там підвальних приміщень немає. І тому, як і інші школи в місті, вони вимушені використовувати укриття, які знаходяться поруч з їхніми будівлями. Одне з укриттів було в власності забудовника, був договір з забудовником, але це приміщення підвальне наразі змінило власника і, відповідно, там будуть вестися ремонтні роботи. Зараз займаємося пошуком нового місця для розміщення дітей у тимчасовому укритті".