Перейти до основного змісту

"Швидка допомога" для військового: волонтерка з Черкащини робить аптечки на передову

Ексклюзивно

Жителька села Піщане, що на Черкащині, Олена Ремізова — фельдшерка за освітою, а нині волонтерка, яка формує аптечки на фронт. Робити їх почала з першого дня повномасштабного вторгнення, вміст розробляла самостійно, відповідно до запитів військових.

За цей час зібрала й передала понад п'ять тисяч індивідуальних пакунків з медикаментами, розповіла Суспільному. Над кожною аптечкою читає молитву, аби вона вберегла життя військовим на передовій.

Знеболювальні препарати, бинти, сертифіковані турнікети та кровоспинні Олена Ремізова розкладає в окремі відділи аптечки. За її словами, на полі бою вона має стати "швидкою допомогою" для пораненого військового.

"Кожен блістер підписаний, наприклад, шлунок, перед їдою, за 15 хвилин одна таблетка два рази на день і так кожен вид таблеток".

Волонтерка Олена. Суспільне Черкаси

Підтримувала хлопців з 2014 року — возила на схід допомогу бійцям, розповіла пані Олена А з початком повномасштабного вторгнення виникла ідея з формуванням аптечок.

"Я вирішила займатись аптечками, тому що я в минулому медик, маю медичну освіту, трошки й до війська дотична, тому я вирішила займатись аптечками. Маючи свої знання, я доповнила вже наявний піл пак. Піл пак — це колба пластикова, яка має в собі набір ліків, які приймаються зразу після поранення".

Вміст однієї аптечки коштує до п'яти тисяч гривень, тож до збору коштів долучаються інші волонтери та доброчинники з різних міст України, розповіла пані Олена:

"Я працювала і вся моя заробітна плата йшла на це, я людей не залучала, коли вже все закінчилось, а хлопці просили «дайте, дайте», я вже тоді почала доєднувати людей в соціальних мережах".

Волонтерка складає аптечку. Суспільне Черкаси

Коли аптечка сформована, пані Олена за пророблену роботу звітує:

"Вже звідси будуть звіти в соціальні мережі для людей, які донатили, щоб бачили куди кошти йдуть, що ми зробили за ці кошти".

Додала: нині пакує 20 аптечок, які відправить військовим 110 окремої механізованої бригади.

"Над кожною аптечкою я молюсь, прошу Господа, щоб життя було врятоване і, коли ти отримуєш звістку, що нема того бійця, є такий момент, що ти говориш собі: «Лен, навіщо ти цим займаєшся, якщо вона не рятує»".

Та, за словами Олени, після дзвінків від врятованих хлопців праця знову набуває сенсу.

"Мені відео надсилали: «Слава Україні, Слава Героям, я хочу подякувати Олені Ремізовій. Оленка, ми хоч з вами не знайомі, але я сильно вам вдячний»", — додала пані Олена.

Волонтерка збирає аптечку. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції