У черкаській дитячій музичній школі №3 відбувся Всеукраїнський конкурс "Бандурна плеяда". На бандурі грали 58 учасників, серед яких ансамблі та сольні виступи, з різних міст України.
Захід організували, аби популяризувати гру на бандурі серед молоді, розповіла Суспільному організаторка події та викладачка класу бандури Ніна Курдус.
На конкурс приїхав ансамбль бандуристів з Києва. Його учасниця Софія Сас грає на бандурі 13 років та щоразу перед виходом на сцену хвилюється як вперше, розповіла.
"Ставити собі якісь перешкоди, щоб їх потім долати — це неймовірно класно і, коли ти розумієш, що пісня дуже складна, але ти її все одно граєш і потім граєш майже ідеально, це дуже гарне відчуття".
Взяти участь у конкурсі для колективу — можливість вперше з початку повномасштабного вторгнення виступити перед "живим" глядачем, розповіла його керівниця Інга Сас.
"Ми намагаємось часто їздити на конкурси на фестивалі, наскільки це дозволяє нам час чи можливість, це хороша практика для дітей, це сцена, це виїзди, це згуртованість, це про дружбу, про радість, про поїздки, які згадуються потім протягом всього життя".
Керівниця ансамблю з Харківщини Вікторія Івахненко готувала до конкурсу учнів дистанційно.
"У нас уже п’ятий рік діти не мають змоги навчатися, спочатку коронавірус, потім війна. Харківська область дуже сильно обстрілюється і ми змушені працювати дистанційно, тому звісно це для нас велика подія, дехто з моїх дітей вперше на сцені, тому звісно, що всі щасливі".
Взяла участь, як у складі ансамблю, так і сольно бандуристка Аліна Еткало.
"У мене з’явилось багато друзів, у нас було багато поїздок до війни, а зараз це напевно вперше за всю війну. Я сьогодні вперше виступила за десять років навчання. Я вважаю, досить гарне вміння сьогодні, як для першого разу", — розповіла Аліна.
Ті учасники, які закордоном або на тимчасово окупованих територіях, могли приєднатися до конкурсу онлайн, розповіла організаторка заходу Ніна Курдус.
"Діти, які засиділись на дистанційних конкурсах і вже трошки втрачають через це саму цікавість до розвитку в інструменті, могли відчути наскільки прекрасно може звучати бандура і наскільки цікаво спілкуватися з іншими бандуристами, щоб вони соціювалися, щоб вони більше об’єднувалися і власне ми — центр України, Черкаси, шевченківська земля і власне вважаємо, що такі конкурси у нас в Черкасах повинні існувати".
П'ять членів журі — представників музичних навчальних закладів України, оцінювали конкурсантів за двома критеріями — технічність та сценічність виконання, розповіла членкиня комісії та старша викладачка бандури музичної академії імені Чайковського Ольга Буга.
"Важко, коли ми розуміємо, що це діти, для них це дуже важливо, але знову ж таки, ми маємо їх оцінити і диференціювати між собою, якщо в категорії дитина 13-15 років, хтось в 13 ще маленький, а хтось в 15 вже великий, і це трошки важко, але загалом ми з мінімальними розбіжностями оцінили. Найбільше торкаються серця малесенькі дітки, коли їм шість-сім рочків і ці бандури в них маленькі".
Додала, за рішенням журі, Гран-прі та грошовий приз було розділено, як окремі нагороди. Гран прі-отримала учасниця з Вінниці Софія Альхадіді. Грошовий приз від Сергія Воронова отримав ансамбль Черкаської дитячої музичної школи №3 "Орнамент".