Драбівчанка Ніна Пархоменко береже родинний рецепт борщової заправки, який їй передала свекруха. Каже, що однієї такої півлітрової банки вистачає, аби нагодувати і себе, і гостей.
Усі продукти для "фірмової заправки" Ніна Пархоменко вирощує у себе на городі. Розповіла, що потрібно для приготування:
"Перчик домашній, цибулька домашня, квасолька домашня. Ще — морква. Мені більше подобається, коли я тру на тертці для корейської моркви тоді вона мені така, красивіша вдається", — розповіла господиня.
А ще господиня додає томатний сік із вирощених вдома помідорів. Всі продукти для консервацій бере із власного городу:
"Ви знаєте, це консервування починається з ранньої весни, коли появляється на городі полуниця. Стараємося те, що ми виростили за літо, хочемо, щоб воно не пропало".
Рецепт борщової заправки пані Ніні передала свекруха:
"Якщо вариться український борщ домашній, то це все треба, щоб було в борщі. Якщо в тебе є бульйон із мʼясом, то, будь ласка, ти все це кинула з баночки в каструлю і вариш".
Аби приготувати заправку, спочатку тушкує моркву із томатним соком. Через двадцять хвилин кидає нарізані кубиком перець та цибулю.
"Томиться йому десь 15-20 хвилин. З квасолею борщ український найдобріший. Я використовую велику квасолю, тому що вона мені добріша в борщі. Я вже дивлюся — квасоля зварена, все зварене, уже його можна закатувати, щоб вони не розварилися до каші. А так щоб були ціленькі".
А ще додає спеції. Обов’язково: цукор, сіль, оцет та олію.
"Я люблю борщ варити із ребринкою. Приварюю її, навіть з вечора, як є в мене час, я приварила, уже на ранок я встала, закип'ятила бульйон, додала заправку, 15-20 хвилин — уже борщ готовий".
Рецептом ділиться з односельцями, як і готовими заправками. Їх у погребі, каже пані Ніна, має із пів сотні.
"Українець, ви знаєте, не може без погреба, бо живе в селах. Всі лишки, які в нас є, що ми вирощуємо, все ми стараємося закласти в банки".
Заготовок у господині вистачає, аби не купувати взимку продукти в магазині чи на ринку.
"Це економно, тому що все вже в банках".
За її рецептом, додала пані Ніна, виходить шість півлітрових банок заправки. Однієї банки буде досить, аби нагодувати борщем не тільки себе, а й гостей.
"У приготуваннях, і в частуваннях — заготовки дуже допомагають, коли приходять до тебе подружки або приїжджають свати, друзі".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині