Капітальний ремонт харчоблока в Шполянському ліцеї №1, що на Черкащині зробили за пʼять мільйонів гривень. Гроші на це спрямували з місцевого бюджету. За рік перебудували приміщення, замінили систему опалення та завезли нове обладнання.
До кінця 2024 року планують завершити роботи ще у двох ліцеях громади із залученням державних субвенцій, розповів Суспільному виконувач обов’язків голови громади Олег Кошовий.
Як розповіла кухарка Валентина Білоока на новому обладнанні готують для трьохсот дітей.
"Важко готувати їжу та важко нагодувати, але ми стараємося. Нині годуємо для 300 дітей. Маємо пароконвектомат, на якому можна готувати каші, котлети, навіть супи. Але як світло вимикають, то ми там не готуємо", — поділилася п.
За словами директорки навчального закладу Валентини Осадчої, капітальний ремонт у приміщенні зробили уперше за 49 років. Торік розпочали реконструкцію приміщень: розширили кухню та додали господарські кімнати:
"Наш заклад почав функціонувати ще в 1953 році, й з того часу в їдальні не було капітального ремонту, лише косметичний. А вже у цьому році ми маємо сучасну їдальню з обладнанням. Також штат кухарів, який складається з чотирьох людей, які готують в нинішніх умовах коли відключення електроенергії та повітряні тривоги".
Пані Валентина додала, що в приміщенні є кімната для бакалії, де зберігають, зокрема, крупи та приправи. Також є окрема кімната для обробки м’яса.
Школярка Анастасія Михальченко раніше купувала їжу у шкільному буфеті, а нині обідає в їдальні:
"Раніше в нас в класі був столик, то ми там їли. Але, наприклад, не могли їсти в класі рибу, бо нам потім казали, що тхне на весь клас. А зараз у їдальні дуже класно: їжа смачна і добавки хочеться завжди".
Першокласники Єва Кошова та Максим Руденко розповіли, що минулого разу їли гречану кашу з мʼясом та помідорами.
"Усе було дуже смачно і я доїв", — поділився першокласник.
На капітальний ремонт цього харчоблоку з бюджету громади спрямували понад пʼять мільйонів гривень, повідомив виконувач обов’язків голови громади Олег Кошовий. До кінця року планують завершити роботи ще у двох ліцеях громади із залученням державних субвенцій:
"У цій школі робота їдальні була призупинена ще в період ковіду. Потім у перший рік війни теж дітей не годували, оскільки попередники з якими був договір на проведення харчування, відмовилися. Тож ми постали перед вибором, що самим повністю треба організовувати повністю харчування. У нас така сама ситуація в міських школах №2 та №3 — вони найбільші в нашій громаді".
У 2020 році в Україні впровадили реформу системи шкільного харчування. Протягом чотирьох з половиною років завершили ремонт у 56 закладах загальної середньої освіти та у 22 закладах дошкільної, розповів начальник управління освіти і науки області Валерій Данилевський. Цьогоріч з державного бюджету у місцеві спрямували субвенцій на 38 мільйонів гривень, аби модернізувати їдальні у восьми освітніх закладах семи територіальних громад.
"Заклади освіти самостійно реєструвалися на сайті міністерства зі своїми пропозиціями. Потім ми разом ці пропозиції захищали та доводили чому саме на наші заклади потрібно виділити кошти. Тобто пояснювали, яка буде максимальна користь від цього, скільки дітей отримають ці послуги і як ми успішно реалізуємо ці проєкти", — пояснив Валерій Данилевський.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині