Переобладнали дитсадок: на Черкащині родини військових отримали житло безплатно

На Черкащині десять родин військових 15 червня безплатно отримали квартири. Їм надали житло в інклюзивному, багатоквартирному будинку, який зводили з 2022 року.

На втілення проєкту витратили 40 мільйонів гривень, це гроші підприємців з регіону, розповів керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Вперше переступив поріг власної квартири військовий Сергій Рибалко. Він з перших днів повномасштабного вторгнення у лавах ЗСУ. У березні 2023 року в районі Вугледара отримав поранення і з жовтня пересувається на протезі.

"Була така пауза, я виглянув подивитись чи не атакує ворог і в той самий момент прилетіла міна в окоп. Розірвало ногу на шматки, відірвало палець, також поранення в ліву руку, близький стан до інсульту головного мозку".

Та нині, за його словами, ті події відійшли на другий план, бо радіє новому помешканню, й поповненню в родині. У чоловіка 14 червня народилась друга донька.

"Ще я не зрозумів, що вдруге став татом і ще я цю квартиру, я не вірю просто, що може статися".

Про можливість отримати квартиру в цьому будинку дізнався пів року тому, розповів чоловік. Разом із дружиною жили в Звенигородці.

"Маємо маленьку хатинку, але для чотирьох це уже не достатньо площі. Планували купувати, але не зараз і в нас був бюджет, звісно, не такий, як тут".

Окрім Сергія, ключі від нового помешкання отримали ще дев’ять родин. Загалом будинок має 20 квартир.

Першу чергу людей заселяють 15 червня, розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Хто отримає житло — вирішували за поданням військових частин, де служили бійці. Коли заселять решту — поки невідомо.

"Вони абсолютно повністю переходять у власність цих родин, єдине наше прохання було, щоб хоча б протягом деякого часу вони його нікуди не реалізовували, як це досить часто буває, коли військові можуть переїжджати чи змінювати місце роботи. Вони мають далі тут створити свій ОСББ і повністю обслуговуватись".

Оскільки тут мешкатимуть військові, які отримали тяжкі поранення на війні, будинок зробили інклюзивним, розповів начальник відділу капітального будівництва Іван Рудик.

"Трошки норми були збільшені, прорізи дверних отворів, балконних дверей, і вихід, вхід на вулицю і також ліфт з другого поверху на перший і в саме укриття. Є ліфт інклюзивний, який виготовлений на замовлення індивідуальним проектом під цю будівлю, можуть заїхати на колясці, пішки, спуститися, з другого чи першого".

За словами Івана Рудика, укриття нині дуже важливі:

"За прикладом Миколаєва, Херсона, ми знаємо, що в нас є одна хвилина, щоб заховатись. А людина з інвалідністю цього часу не має і, коли він буде спускатися на кріслі колісному або протез йому поки надіти, поки він його приладнає, щоб спуститись по сходах піде до трьох хвилин. Дуже велике значення має це укриття. Тут одночасно може перебувати 60 людей на довгий термін, далі є кімната зберігання їжі, автономні санвузли, душові кімнати".

Будинок переобладнали з колишнього дитсадка, ремонтували його протягом двох років. На всі потреби спрямували 40 мільйонів гривень. Їх дали підприємці, заначив Іван Рудик. Подібний проєкт в області реалізують вперше.

Думку з приводу будинку висловила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук:

"Це пілот, який вартує масштабування, ми бачимо сьогодні на Черкащині поєднання бізнесу, їхніх зусиль, місцевої влади, зокрема ОВА, ми бачимо, який це має ефект для наших військових, це і є та форма "дякую", яку ми так звикли говорити, але мало вербалізувати, треба й матеріалізувати".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині