За державні гроші: на Черкащині студенти здобувають освіту за ваучерами

Ексклюзивно

На Черкащині 512 студентів завершили перший навчальний рік за державною програмою безоплатного навчання. Ваучери на освіту цього року отримали ще 300 людей.

Такий ваучер дає право на перепідготовку, навчання або підвищення кваліфікації за державні кошти, розповів Суспільному директор обласного центру зайнятості Олександр Джур.

Черкащанка Наталія Горбунова рік тому знову сіла за парту. Має тридцять років трудового стажу, а тепер ще й студентка. Фах змінює утретє:

"Я закінчила педагогічне училище за спеціальністю дошкільної освіти. Опісля працювала вихователем в дитячому садочку. Пізніше кардинально змінила професію — закінчила інститут та працювала економістом і бухгалтером. Тобто перша вища освіта в мене економічна. І після початку повномасштабної війни я вирішила знову змінити фах".

Останні десять років пані Наталія цікавиться психологією. Жінка проходила курси та наважилася вступити до Інституту післядипломної освіти. Нині вона завершує свій перший навчальний рік.

Пані Наталія розповіла про те, чому змінила фах. Суспільне Черкаси

"Мені дуже подобається психологія, а саме допомагати людям. У наших реаліях життя – це дуже доречно. Я не знала, що у нас існують такі державні програми. І коли прийшла в центр зайнятості, то побачила, що люди звертаються та отримують ваучери", — розповіла Наталія Горбунова.

Такий ваучер дає право на перепідготовку, навчання або підвищення кваліфікації за державні гроші. Аби його отримати, треба звернутися до центру зайнятості, розповів його керівник Олександр Джур:

"Перш за все треба обрати спеціальність, професію та місце навчання. Потім подати онлайн заявку на вебсайті державної служби зайнятості, або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами. Такі ваучери можуть отримати люди, яким за 45 років та які мають страховий стаж не менше 15 років".

Зі слів керівника, є й винятки:

"Отримати ваучери також можуть учасники бойових дій, АТОвці, переселенці, громадяни, які були звільнені з полону та особи з інвалідністю".

Студенти, які отримали ваучер. Суспільне Черкаси

Скористатися ваучером вирішив і 38-річний Володимир Костенко, який має інвалідність. За його навчання держава сплачує тридцять тисяч гривень або десять прожиткових мінімумів. Якщо навчання перевищує цю суму – різницю сплачує студент:

"Я пенсіонер і саме по пільгах з інвалідності отримав ваучер. І таким чином оплатив навчання. Спочатку не гнався за оцінками, проте вже з другої сесії я отримую задоволення. Розумію, що хочу мати гарні оцінки, тож готовий вчитися та здавати матеріали".

Як зазначив ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко, заклад освіти та форму навчання людина обирає самостійно. Торік за ваучерами вступили 119 студентів.

"Навчаємо за 15 спеціальностями, зокрема, психологія, економіка, менеджмент, маркетинг, компʼютерні науки, педагогічна освіта. Можна сказати, що вступ тут спрощений, адже вони звертаються до інституту післядипломної освіти й складають певні тести та проходять співбесіди", — розповів Олександр Черевко.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині